Aktivnih osem prvoligašev

Do nadaljevanja Prve lige Telekom Slovenije je še manj kot teden dni. Soboto je za piljenje forme izkoristilo osem prvoligašev, komu je šlo najbolje na današnjih preizkušnjah?

V Mariboru in Celju smo videli dva prvoligaška obračuna, zmagi pa sta ostali doma. V knežjem mestu so z golom Luke Majcna povedli gostje iz Kranja, a so grofje odgovorili še pred polčasom in v razmaku dveh minut prišli do popolnega preobrata. Po pol ure igre je gorenjsko prednost izničil Ivan Božić, takoj zatem pa je v polno meril še Dario Vizinger.

V Ljudskem vrtu je padlo kar sedem zadetkov, s tremi zadetki je bil najbolj razigran Rudi Požeg Vancaš. Štajerci so po zaslugi Blaža Vrhovca povedli sredi prvega polčasa, deset minut kasneje pa je izenačil David Brekalo. Vijoličasti so se razigrali v nadaljevanju tekme, ko je najprej zadel Gregor Bajde, v 65., 79. in 83. minuti pa je ljubljansko barko potopil Požeg Vancaš. Po prvem golu Belokranjca se je veselil tudi Luka Zahović.

Vodilna Olimpija je v Šiški gostila ekipo Gorice in jo premagala z goloma v drugem polčasu. V uvodu drugega polčasa je bil z bele točke natančen Luka Menalo, v končnici srečanja pa je končni izid postavil Jan Andrejašič.

Sežanci so gostili Koprčane, ki so na krilih Meštriča hitro povedli z 0:2. Sledila je izključitev domačega branilca Guyja, kljub igralcu manj pa je zaostanek domačih znižal Mario Babić. Kanarčki so v drugem polčasu zadeli še trikrat, za odmevno zmago Kopra so zadeli Dare Vršič, Lovre Čirjak in Rene Šolaja.

Velenjčani so bili z goli Miča Kuzmanovića, Naceta Koprivnika in Josipa Filipovića boljši od dekanskega Jadrana. Še gol več so v mrežo Doba pospravili Sobočani. Za zmago Mure je v prvem polčasu zadel Amadej Maroša, v nadaljevanju tekme pa so bili natančni še Nino Kouter, Luka Bobičanec in Kevin Žižek.

MARIBOR - BRAVO 6:1

Strelci: Vrhovec (20'), Bajde (54'), Požeg Vancaš (65', 79', 83'), Zahović (67'); Brekalo (30')

CELJE - TRIGLAV 2:1

Strelci: Božić (31'), Vizinger (33'); Majcen (17')

MURA - ROLTEK DOB 4:0

Strelci: Maroša (9'), Kouter (46'), Bobičanec (58'), Žižek (70')

OLIMPIJA - GORICA 2:0

Strelci: Menalo (49'/11m), Andrejašič (83')