20.07.2023 | Prva liga Telemach
Aluminij tudi z Zeljkovićem in Sussom

Aleksandar Zeljković, ki je bil v minuli sezoni član sežanskega Tabora, je zaostril konkurenco v osrčju obrambne vrste Aluminija, Bamba Susso pa bo kot posojeni član italijanske Pise adut Kidričanov v konici napada.

"Že nekaj časa treniram z ekipo, slednja me je odlično sprejela, prav tako so me dobro sprejeli vsi v klubu. Počutim se dobro, menim, da dobro delamo, tako celotna ekipa kot tudi jaz. Konkurenca na položaju, na katerem igram, je močna, a to je dobrodošlo, le z dobrim delom na treningih si lahko izborim mesto v ekipi. Konkurenca je prav tako dobra, da napredujemo kot ekipa in kot posamezniki. Vem, da je bila odločitev za prihod v Kidričevo prava. Upam, da bom z igrami v rdeče-belem naredil korak naprej v svoji nogometni karieri," je dejal 24-letnik iz Žalca. Starejši od bratov Zeljković - Adrian se je pred kratkim pridružil Spartaku iz slovaške Trnave - je v minuli sezoni debitiral v Prvi ligi Telemach in na 12 tekmah dosegel tudi zadetek. Pred tem se je uveljavil v 2. SNL, v dresu Beltincev se je na 39 tekmah šestkrat vpisal med strelce.

Bamba Susso je v Sloveniji nastopal že v prejšnji sezoni, saj je bil posojen v Bilje. "Seveda poznam slovenski nogomet, z njim sem se spoznal v lanski sezoni, ko sem nosil dres Bilj. V lanski sezoni sem igral proti Kidričanom in že takrat občudoval igro Aluminija, ki mi je bila zelo všeč. Všeč mi je način igre, ki ga goji trener Robert Pevnik, tako sem se tudi lažje odločil za prihod v Kidričevo. Zelo vesel sem, da sem prišel sem in upam, da se z ekipo čimprej ujamem. Prvi vtisi so zares odlični, vsi so me dobro sprejeli. Upam, da bom pomagal ekipi k zastavljenim ciljem, zares pa ne bi rad napovedoval nič, upam, da bodo na igrišču govorila moja dejanja in goli," je dejal 21-letni Gambijec, ki je v 2. SNL dosegel 14 golov, kar 13 v jesenskem delu prvenstva.

Kidričani se bodo v Prvi ligi Telemach znova predstavili v nedeljo, ko bodo v zadnji tekmi kroga gostili Celje.

Tekst: PDo
Foto: NK Aluminij

SORODNE NOVICE

  • 12.07.2025 | Prva liga Telemach
    Rozman znova v Kidričevem
    Matjaž Rozman se je po devetih sezonah poslovil od Celja in znova oblekel dres Aluminija. Osemintridesetletni vratar je podpisal enoletno pogodbo.
  • 05.07.2025 | Prva liga Telemach
    Maribor z dvema preizkušnjama
    Za Mariborčani sta dve preizkušnji, vijolice so najprej ugnale Aluminij, nato pa še Bistrico. Mura je remizirala z graškim Sturmom, Ajdovci so po preobratu izgubili z Istro 1961, Čukarički pa je z golom v izdihljajih tekme premagal Domžale.
  • 04.07.2025 | Prva liga Telemach
    Iz Kopra v Kidričevo
    Wisdom Sule bo v sezoni 2025/26 kot posojeni član Kopra nastopal za Aluminij.
  • 30.06.2025 | Prva liga Telemach
    Aluminij potrdil slovo šesterice
    Aluminij je potrdil, da se ob vrnitvi v Prvo ligo Telemach poslavlja od šesterice nogometašev. Rdeči dres so slekli Žan Baskera, Gal Gorenak, Marko Prenkpalaj, Klemen Rahel, Mario Šubarić in Bamba Susso.
  • 27.06.2025 | Prva liga Telemach
    Nal Lan Koren postal član Aluminija
    Spomladi je za Kidričane nastopal kot posojeni član Mure, s poletjem pa Nal Lan Koren postaja polnopravni član Aluminija. Osemnajstletni napadalec je z rdečimi sklenil sodelovanje do konca sezone 2027/28.
  • 24.06.2025 | Prva liga Telemach
    Zeljković ostaja v Kidričevem, Feratović nova moč v obrambi
    Po Tomislavu Jagiću je pogodbo s Kidričani podaljšal še Aleksandar Zeljković. Petindvajsetletni osrednji branilec bo dres Aluminija nosil tudi v sezoni 2025/26, v zadnji vrsti pa se mu je pridružil novinec Emir Feratović.
  • 23.06.2025 | Prva liga Telemach
    Kidričani podaljšali s kapetanom
    Kapetan ostaja v "šumi", sporočajo iz tabora Aluminija! Tomislav Jagić, ki se je v Kidričevo preselil pred tremi leti, je pogodbo z rdečimi podaljšal do konca sezone 2025/26.
  • 18.06.2025 | Prva liga Telemach
    Aluminij z dvema novincema
    Prva poletna novinca so predstavili tudi Kidričani. Iz 2. SNL se v Aluminij selita Adrian Bloudek in povratnik Domen Zajšek. 
  • 16.06.2025 | Prva liga Telemach
    Kidričani opravili s prvim treningom
    Prvoligaški nogomet se bo v sezoni 2025/26 igral tudi v Kidričevem. Nogometaši Aluminija so se po uspehu v 2. SNL in kratkem poletnem premoru znova zbrali danes.
  • 25.06.2024 | Prva liga Telemach
    Jovanović Kidričevo zamenjal za Koper
    Sandro Jovanović se v zameno za odškodnino iz Aluminija seli v Koper. Dvaindvajsetletni nogometaš je kanarčkom obljubil dveletno zvestobo.

DELI NA