24.06.2022 | Prva liga Telemach
Bravo se je meril s Crveno zvezdo, Mura pa s Sturmom

Zadnji junijski petek je postregel z dvema pripravljalnima preizkušnjama. Bravo se je v Stožicah pomeril s Crveno zvezdo, ki je aktualna prvakinja Srbije, Mura pa je bila v Kalsdorfu gostja avstrijskega podprvaka Sturma.

Sobočani so na avstrijskih tleh najprej povedli z golom Matica Maruška, ki je zadel po manj kot dveh minutah igre. Po izenačenju Alexandra Prassa je v 33. minuti udaril še Mihael Klepač, a je Jon Gorenc Stankovič dve minuti pred odmorom izničil še drugo prednost Mure. Štajerci so do zmage prišli po golu v končnici srečanja, ko je bil uspešen David Schnegg. V drugem polčasu je za Sturm prvič zaigral Tomi Horvat, še pred tedni član Mure.

Bravo se je v Stožicah udaril z beograjsko Crveno zvezdo in po kazenskem udarcu Martina Kramariča dobil prvi polčas. Rdeče-beli so do preobrata prišli na krilih nizozemsko-srbskega nogometaša Richaira Živkovića, ki je po uri igre s praktično prvim dotikom žoge poravnal izid, v izdihljajih obračuna pa zadel za zmago Zvezde.

BRAVO - CRVENA ZVEZDA 1:2 (1:1)

Strelci: Kramarič (14'/11m); Živković (63', 90').
Bravo: Orbanič, Trontelj (65' Kancilija), Španring (75' K. Trdin), Križan (60' Vodeb), Maružin (60' Marjanac), Kramarič (75' Porič), Nsana (60' G. Trdin), Jakšić (60' Burin), Kavčič (65' Lubej) , Kurtović (65' Memić), Štor (46' Selan). Trener: Dejan Grabić.

STURM GRADEC - MURA 3:2 (2:2)

Strelci: Prass (25'), Gorenc Stankovič (43'), Schnegg (83'); Maruško (2'), Klepač (33').
Mura: Obradović, Beganović, K. Cipot, Balažic, Pucko, T. Cipot, Maruško, Kous, Bobičanec, Petković, Klepač. Od 60. minute: Obradović, Bagola, Morris, Karamarko, Kuzmić, Ouro, Lorbek, Šroler, Đapo, Daku, Kasalo. Trener: Damir Čontala.