26.01.2024 | Prva liga Telemach
Celjani in Domžalčani do zmage

Prvoligaši nadaljujejo s pripravami. Celjani so v Turčiji premagali Prištino, Domžalčani pa v hrvaški Istri Ruhk Lvov. Sobočani so izgubili z južnoafriškim Galaxyjem, avstrijski Ried pa je premagal Bravo.

Nogometaši Celja in Prištine so v Antalyji odigrali 120-minutno preizkušnjo, za celjsko vodstvo ob polčasu pa sta zadela David Zec in Gregor Bajde. V nadaljevanju je vodstvo povišal Marco Dulca, v končnici srečanja pa je mrežo grofov zatresel Jalen Blesa.

Domžalčani so v Novigradu s 3:2 premagali Rukh. Ukrajinci so povedli z golom Freddy Plumaina, izid polčasa pa je po pol ure igre postavil Filip Stupraević. Plumain je v 57. minuti zadel za novo vodstvo Rukha, le nekaj sekund kasneje pa je izenačil Edvin Krupić. Za domžalsko zmago je v 78. minuti z bele točke zadel Stuparević.

Bravo se je na pripravah v Čatežu pomeril z avstrijskim drugoligašem Riedom. Prav vsi trije zadetki so padli v prvem polčasu, Avstrijci so po zaslugi Nikkija Havenaarja in Fabiana Rossdorferja vodili še z 0:2, v 36. minuti pa je Bravo približal Milan Tučić.

Sobočani so se brez nosilcev igre merili z južnoafriškim Galaxyjem, ki je za hrbet Klemna Mihelaka pospravil pet žog. Po dvakrat sta zadela Sphiwe Mahlangu in Lehlohonolo Mojela, poraz črno-belih pa je v izdihljajih tekme omilil Niko Kasalo, ki je natančno izvedel prosti strel z roba kazenskega prostora.

BRAVO - RIED 1:2 (1:2)

Strelci: Tučić (36'); Havenaar, (9') Rossdorfer (18').
Bravo: Dakić, Kavčič, Španring, Jakšić, Gurlica, Selan, Štravs, Ivanšek, Stanković, Tučić, Poplatnik. Igrali so še: Maksimović, G. Trdin, Gorenc, Gidado, Hribar, Puconja, Šabotić, Hovnik. Kerin, K. Trdin. Trener. Trener: Aleš Arnol.

CELJE - PRIŠTINA 3:1 (2:0)

Strelci: Zec (19'), Bajde (43'), Dulca (81'); Blesa (110').
Celje - prvi polčas: Obradović, Karničnik, Zec, Vuklišević, Milić, Zabukovnik, Vrbanec, Prutsev, Popović, Menalo, Bajde. Drugi polčas: Jurhar, Ajhmajer, Klašnja, Vuklišević, Krefl, Dulca, Kouter, Aarons, Svetlin, Mačak, Adetunji. Trener: Damir Krznar.

DOMŽALE - RUKH LVOV 3:2 (1:1)

Strelci: Stuparević (31', 77'/11m), Krupić (58'); Plumain (21', 57').
Domžale: Tratnik, Klemenčič, Karahodžić Dovžan, Hodžić, Stuparević, Đapo, Krupić, Štefanec, Brecl, Tolić, Husmani. Igrali so še: Šerbec, Evelons, Zabukovnik, Nikić, Krstovski. Trener: Dušan Kosić.

MURA - TS GALAXY 1:5 (0:4)

Strelci: Kasalo (89'); Mahlangu (13', 36'), Mojela (30', 44'), Dithejane (84').
Mura: Mihelak, Pucko, Dobrovoljc, Katić, Trontelj, Kurtović, Tripi, Jovićević (28' Turudija), Kasalo, Saitoski, Spasojević. V drugem polčasu so še igrali: Ščernjavič, Cottrell, Proleta. Trener: Vladimir Vermezović.