08.07.2022 | Prva liga Telemach
Celje ugnalo Nafto, Bravo izgubil z Lutonom

Prvoligaši počasi zaključujejo priprave pred pričetkom državnega prvenstva. Bravo se je v generalki pred nadaljevanjem sezone pomeril z angleškim drugoligašem Luton Townom, Celjani so bili boljši od Nafte.

Ljubljančani so v Kranjski Gori odigrali 120 minut nogometa, z golom Simona Nsane v 46. minuti pa so vodili vse 91. minute. Dejan Grabić je v zadnji četrtini srečanja priložnost za igro namenil tudi mlajšim nogometašem, kar je ekipa, ki se je v minuli sezoni potegovala za preboj med najboljše angleške klube, izkoristila in tehtnico nagnila v svojo korist.

Celjani so na domači zelenici najprej zaostajali, mrežo kluba iz rojstnega mesta je v peti minuti zatresel Nermin Haljeta, a sta Nene Gbamble in Gregor Bajde še pred odmorom poskrbela za rezultatski preobrat. V nadaljevanju tekme so za visoko zmago grofov zadeli Tin Matić, Charles Ikwuemesi in Grigori Morozov.

LUTON TOWN - BRAVO 2:1 (0:1)

Strelci: Pereira (91'), Cornick (112'); Nsana (46').

CELJE - NAFTA 1903 5:1

Strelci: Gbamble (20'), Bajde (26'), Matić (51'), Ikwuemesi (70'), Morozov (78'); Haljeta (5').
Celje: Jurhar (60' Rozman), Vrbanec (60' Ajhmajer), Stojinović (60' Vuklišević), Flis (60' Zec), Milić (45' Morozov), Majevski (60' Zabukovnik), Svetlin (60' Kouter), Sokler (60' Janjičić), Gbamble (60' Božić), Bajde (60' Iličić), Matić (60' Ikwuemesi). Trener: Roman Pilipčuk.