08.07.2022 | Prva liga Telemach
Celju se je pridružil najboljši strelec 2. SNL

Tin Matić, najboljši strelec zadnje sezone 2. SNL, se je pridružil Celju. Dosedanji napadalec kranjskega Triglava je z grofi sklenil triletni dogovor.

"Presrečen sem, da sem lahko podpisal pogodbo z Nogometnim klubom Celje. Dolgo sem čakal na to priložnost in mislim, da sem si jo zaslužil. Zavedam se, da sem prišel v odličen klub z dobrimi pogoji in močno ekipo. To mi daje motivacijo, da bom v prihodnje še boljši ter da pokažem, česa sem sposoben," pravi novinec v celjskem napadu.

Štiriindvajsetletnik je v minuli sezoni na drugoligaških zelenicah 2. SNL dosegel 21 zadetkov in bil najboljši strelec tekmovanja, pred selitvijo v Kranj pa je nosil dres Bilj. Nekdanji mladinski reprezentant Hrvaške je nogometno pot pričel v Hrvatskem Dragovoljcu, bil kasneje član mladinskih selekcij Dinama, po koncu mladinskega staža pa se je pridružil varšavski Legii, ki ga je posojala Sosnowiecu, Michalovcam in Zadru. Pred prestopom v Slovenijo je zaigral za matični Dragovoljac.

Matić je peti novinec v celjskem moštvu, ki so se mu to poletje pridružili Gregor Bajde, Nino Kouter, Mark Zabukovnik in Charles Ikwuemesi.