23.11.2021 | Prva liga Telemach
Disciplinski sodnik odpravil kazen Žužku

Disciplinski sodnik Nogometne zveze Slovenije je sprejel disciplinske ukrepe po tekmah 17. kroga Prve lige Telemach. Največ zanimanja javnosti je poželo dogajanje na tekmi med Koprom in Kalcer Radomljami, kjer je bil v 66. minuti tekme izključen branilec Kopra Žan Žužek.

Zoper Žana Žužka je bil sprožen disciplinski postopek zaradi suma preprečitve čiste priložnosti za zadetek, za kar je prejel neposreden rdeči karton. Disciplinski sodnik na podlagi pridobljene dokumentacije in posnetkov ugotavlja, da je prišlo s strani sodnikov do napačne identifikacije izključenega igralca ter da zgoraj navedenega očitanega prekrška le-ta ni storil. Posledično se zoper Žana Žužka postopek ustavi.

V skladu s 3. odstavkom 32. člena Disciplinskega pravilnika NZS odločitve sodnika, sprejete med tekmo, ne smejo biti predmet disciplinskega postopka, razen odločitve, ki so posledica očitne napake, npr. zmote v identifikaciji kaznovane osebe. V tem primeru se disciplinski postopek lahko vodi zgolj zoper osebo, ki je dejansko povzročila prekršek. Disciplinski sodnik na podlagi priložene dokumentacije ter pregleda posnetkov tako ugotavlja, da je navedeni prekršek storil Karlo Bručič, zato se mu izreče kazen prepovedi nastopanja na eni prvenstveni tekmi.

Tekst: NZS

SORODNE NOVICE

  • 24.07.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Aluminij - Olimpija
    Aluminij se je med elito vrniil z zmago, v drugem krogu pa pričakuje branilce naslova iz Ljubljane. Ti so v zadnjem tednu sicer nanizali dve zmagi, a so bili vse prej kot prepričljivi.
  • 24.07.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Bravo - Mura
    Tako Bravo kot Mura spadata med prvoligaše, ki so v uvodnem krogu ostali brez točk. Kakšno bo stanje na računu po sobotni tekmi?
  • 24.07.2025 | Prva liga Telemach
    Ganljivo dejanje nove okrepitve Radomelj
    V času, ko pogosto poročamo o športnih uspehih in rezultatih s slovenskih zelenic, se je iz Radomelj tokrat razširila zgodba, ki presega meje nogometa. Novi član NK Radomlje Ivan Ćalušić se je še pred uradnim podpisom pogodbe izkazal z izjemno človeško gesto.
  • 23.07.2025 | Prva liga Telemach
    Enajsterica 1. kroga Prve lige Telemach
    Enajsterica kroga Prve lige Telemach je sestavljena po izboru obiskovalcev portala in uredništva Prvaliga.si. V najboljši enajsterici so lahko največ štirje nogometaši posameznega kluba.
  • 23.07.2025 | Prva liga Telemach
    Z Nigerijcem tudi Koper
    Victor Ugwumsinachi Ehibe je nova moč Kopra! Leta 2006 rojeni Nigerijec se najbolje znajde na položaju levega bočnega branilca.
  • 23.07.2025 | Prva liga Telemach
    Nigerijski reprezentant oblekel celjski dres
    Grofom se je po sklenitvi triletnega sodelovanja pridružil defenzivni vezist Papa Daniel.
  • 23.07.2025 | Prva liga Telemach
    Kopatin do prve pogodbe
    Rok Kopatin je z Bravom podpisal prvo profesionalno pogodbo, ki velja do konca aktualne sezone z možnostjo podaljšanja.
  • 23.07.2025 | Prva liga Telemach
    Rak podaljšal pogodbo s Primorjem
    Niko Rak je naslednji nogometaš ajdovskega Primorja, ki je podaljšal sodelovanje z rdeče-črnimi.
  • 23.07.2025 | Prva liga Telemach
    Ćalušić in Vodopivec novi moči Radomelj
    Ekipi Radomelj sta se pred drugim krogom Prve lige Telemach pridružila mladi Aljaž Vodopivec in povratnik Ivan Ćalušić.
  • 20.07.2025 | Prva liga Telemach
    Maribor povedel, na koncu veselje Celjanov
    Celje je po preobratu slavilo v prvem štajerskem derbiju sezone! Maribor je z golom Orpheja Mbine dobil prvi polčas, za slavje grofov pa sta zadela Mario Kvesić in Juanjo Nieto.

DELI NA