02.09.2024 | Prva liga Telemach
Dončić novi trener Domžal

Dejan Dončić, ki je doslej vodil mladinsko ekipo Maribora, je novi trener članskega moštva Domžal. Enainpetdesetletnik je v preteklosti že deloval v mladinski šoli domžalskega kluba.

"Dejan izjemno dobro pozna nogomet in njegove zakonitosti, zato odločitev zanj ni bila težka. Vztrajamo pri domači stroki in menim, da je to pravilno. Dejan je na svoji dosedanji trenerski poti dokazal, da si zasluži naše zaupanje. Ob tej priložnosti bi se rad zahvalil tudi Mariboru, ki nam je prišel nasproti in omogočil, da je Dejan postal naš novi trener članske ekipe," je novega stratega rumenih predstavil izvršni direktor Matej Oražem.

Dončić je ob Kamniški Bistrici deloval že med leti 2005 in 2013, ko je bil trener mlajših selekcij, vodja mladinskega pogona in pomočnik trenerja članske ekipe. Zdaj nekdanjega trenerja Triglava in Nafte 1903 čaka še vloga glavnega trenerja članske zasedbe: "Prvi korak je bil opravljen že danes na treningu, ko sem spoznal igralce. Želimo si dvigniti raven igre in začeti nizati dobre rezultate. Težko govorim o dogajanju v preteklosti. Zanima me le prihodnost. Prvi cilj je, da pridemo iz cone izpada. Potrebno je vzpostaviti ravnotežje tako na igrišču kot v garderobi. Želja je, da se proti koncu sezone nebi bali izpada, ampak da bi se borili za višja mesta na prvenstveni lestvici."

Domžalčanom, ki brez zmage zasedajo rep ligaške razpredelnice, se je sicer pridružil tudi 24-letni vezist Lovro Grajfoner, ki je z rumeno družino sklenil pogodbo do konca aktualne sezone.

Tekst: PDo
Foto: NK Domžale

SORODNE NOVICE

  • 14.07.2025 | Prva liga Telemach
    Poletje 2025 v Prvi ligi Telemach
    V Prvi ligi Telemach ne manjka dogajanja niti med poletnim tekmovalnim premorom. V zbirnem članku sledimo vsem kadrovskim spremembam in pripravljalnim tekmam deseterice prvoligašev pred sezono 2025/26.
  • 14.07.2025 | Prva liga Telemach
    Maribor z novo močjo v obrambi
    Čedomir Bumbić je novi član Maribora! Petindvajsetletni Avstrijec srbskih korenin je zaostril konkurenco na položaju levega bočnega branilca, v Ljudski vrt pa se seli iz dunajske First Vienne.
  • 14.07.2025 | Prva liga Telemach
    Kouter znova za Muro
    Nino Kouter, ki se je po koncu minule sezone poslovil od Celja, se vrača domov, po štirih letih bo znova oblekel črno-beli dres Mure.
  • 13.07.2025 | Prva liga Telemach
    Kovačič s prvo profesionalno pogodbo
    Jan Kovačič je z Muro podpisal prvo profesionalno pogodbo. Šestnajstletni vezist je z matičnim klubom sklenil dveletno sodelovanje.
  • 13.07.2025 | Prva liga Telemach
    Bravo se je meril s hrvaškim prvakom
    Nogometaši Brava so se v generalki pred začetkom Prve lige Telemach pomerili z Rečani. Hrvaški prvak je v Kranjski Gori vknjižil tesno zmago.
  • 12.07.2025 | Prva liga Telemach
    Ajdovci remizirali z Dinamom
    Prvoligaši zaključujejo s pripravami pred začetkom prvenstva. Ajdovci so remizirali z zagrebškim Dinamom, brez zmagovalcev se je končal tudi dvoboj Maribora in CSKA-ja. Mura je klonila v Zalaegerszegu, Aluminij pa je premagal Beltince.
  • 12.07.2025 | Prva liga Telemach
    Domžalčani predstavili novega trenerja
    Emilio Millán je novi trener članske ekipe Domžal! Andaluzijec je nazadnje deloval v mladinski akademiji kanadskega Toronta, pred tem pa se je kot trener preizkušal tudi v Španiji in Angliji.
  • 12.07.2025 | Prva liga Telemach
    Rozman znova v Kidričevem
    Matjaž Rozman se je po devetih sezonah poslovil od Celja in znova oblekel dres Aluminija. Osemintridesetletni vratar je podpisal enoletno pogodbo.
  • 11.07.2025 | Prva liga Telemach
    Iz Olimpije v Bravo
    Aldin Jakupović je iz Olimpije prestopil v Bravo. Devetnajstletni napadalec je s Šiškarji podpisal dveletni dogovor, sodelovanje pa se lahko še podaljša.
  • 11.07.2025 | Prva liga Telemach
    Za rekordno odškodnino na Poljsko
    Radomlje so potrdile prestop Stjepana Davidovića, ki bo kariero nadaljeval na Poljskem! Dvajsetletni nogometaš v zameno za rekordno odškodnino seli v Korono Kielce.

DELI NA