09.07.2022 | Prva liga Telemach
Generalke pred pričetkom sezone

Priprave se bližajo h koncu, že prihodnji konec tedna pa prinaša prve tekme nove sezone Prve lige Telemach. Šesterica klubov, ki v tem tednu niso imeli evropskih obveznosti, je soboto izkoristila za nov preizkus. Koprčani so v generalki slavili na Reki.

Koprčani so na Rujevici slavili z izidom 1:2, Rečani pa so z golom Mateja Bušnje povedli v 11. minuti. Po dobri uri igre je izenačil Andrej Kotnik, pet minut pred koncem pa je za preobrat zadel Anis Jašaragić. Kanarčki bodo jutri gostili še ajdovsko Primorje.

S štirimi zadetki so bili najučinkovitejši Sežanci, ki so na domačem igrišču s 4:2 odpravili Krško. Mrežo drugoligaša je dvakrat zatresel Mihael Briški, ob Adrianu Zeljkoviću pa je bil uspešen še Savić.

Celjani so uspešne priprave, v katerih so prejeli zgolj štiri gole, šestkrat pa so svojo mrežo ohranili nedotaknjeno, sklenili s tesno zmago. Grofje so bili boljši od madžarske Nyiregyhaze, srečanje je s strelom z bele točke odločil Ivan Božić.

Domžalčani so s premešano zasedbo gostovali v Kidričevem. Slobodan Vuk je v deseti minuti zadel za vodstvo, ki pa ga je po pol ure igre izničil Tomislav Jagić. Za zmago Domžal je v 58. minuti zadel Emir Saitoski.

Četa Mirana Srebrniča je zadnjo pripravljalno tekmo odigrala v Nove mestu, Krka pa je z goloma Josipa Krznarića in Domna Žura ob polčasu vodila z 2:0. Zaostanek sta v nadaljevanju tekme izničila Žan Leban in Leon Marinič.

Radomljani so pred gostovanjem v Ljudskem vrtu izgubili s hrvaško Gorico, ki je do zmage prišla s hitro doseženim golom Momčila Raspopovića.

CELJE - NYIREGYHAZA 1:0 (1:0)

Strelci: Božić (30'/11m).

CB24 TABOR SEŽANA - KRŠKO 4:2

Strelci: Ad. Zeljković, Briški (2x), Savić.
Tabor - začetna enajsterica: Koprivec, Iscaye, Briški, Ovsenek, Struna, Kljun, Korošec, Ad. Zeljković, Tolić, Mavretič, Kurteš. Trener: Dušan Kosić.

ALUMINIJ - DOMŽALE 1:2 (1:1)

Strelci: Jagić (33'); Vuk (10'), Saitoski (58').
Domžale: Tratnik, Žinič, Đurić, Markuš, Jovičević, Hodžić, Namnganda, Podlogar, Zajšek, Saitoski, Vuk. Igrali so še: Topalović, Georgijević, Švigelj, Rajter Krebs, Černe. Trener: Simon Rožman.

KRKA - GORICA 2:2 (2:0)

Strelci: Krznarić, Žur; Leban, L. Marinič.
Gorica - prvi polčas: Likar, Urbančič, Cerovec, Mevlja, Širok, Ahmetaj, Hrka, Baruca, Krajnc, Leban, Velikonja. Drugi polčas: Zeriali, A. Marinič, Andrejašič, Agić, Jukić, Bešir, Obi, Biggs, L. Marinič, Vekić. Trener: Miran Srebrnič.

KALCER RADOMLJE - GORICA 0:1

Strelec: Raspopović (2').

RIJEKA - KOPER 1:2 (1:0)

Strelci: Bušnja (11'); Kotnik (65'), Jašaragić (85').
Koper: Golubović, Šimčak, Vešner Tičić, Kolobarić, Parris, Osuji, Mittendorfer, Palčič, Žužek, Novoselec, Kotnik. Igrali so še: Krajinović, Kambič, Šušnjara, Daley, Rajčević, Correia, Benedičič. Trener: Zoran Zeljković.