05.01.2023 | Prva liga Telemach
Kargbo znova v Celju

V knežjem mestu so pred pričetkom priprav okrepili tudi napad. Med grofe se je vrnil Ibrahim Kargbo mlajši, ki se je Celju pridružil že lani, ko pa zaradi težje poškodbe ni dočakal debija v Prvi ligi Telemach.

"Res sem vesel, da sem nazaj, saj sem se tukaj od prvega trenutka dalje počutil toplo sprejetega. Vsi ljudje v klubu so mi želeli pomagati pri vrnitvi na zelenice, a se lani ni izšlo. Bolečina je bila prevelika in potreboval sem še nekaj mesecev, da sem se vrnil na želeno raven. Čeprav nisem zabeležil nastopa, sem ostal v stiku s soigralci preko družbenih omrežij, saj smo v tistem kratkem obodbju spletli prijateljske vezi. Spremljal sem tudi klub in si obljubil, da se bom, če se mi bo ponudila priložnost, vrnil in poskusil vrniti klubu zaupanje, ki mi ga je takrat izkazal, ko še nisem bil pripravljen. Zdaj sem nazaj in motiviran, da to zaupanje poplačam z dobrimi predstavami," je ob povratku v Celje dejal visokorasli napadalec.

Belgijec s koreninami iz Sierra Leoneja je nazadnje igral na Cipru, za Doxo pa je kot posojeni član kijevskega Dinama v sedmih nastopih zbral 159 minut. Triindvajsetletnik je v preteklosti nastopal za mladinske selekcije Readinga in Crystal Palacea, prve članske korake pa je storil v Belgiji, kjer je bil član Roeselareja in Lierseja. V začetku leta 2020 se je preselil v Ukrajino, a je za Dinamo zaigral zgolj trikrat, vidnejšo vlogo pa je imel v Olimpiku iz Donjecka, pri katerem je na 21 tekmah dosegel tri zadetke.

Grofom so se to zimo pridružili že Matko Obradović, Klemen Nemanič, Žan Karničnik in Luka Bobičanec.