Koprčani končali z zmago
Novogoričani so bili veliki favoriti v primorskem obračunu, vendar so jih v zadnji tekmi pred svojimi gledalci presenetili borbeni Koprčani, ki so najverjetneje zaigrali najbolje doslej  v tej sezoni in osvojili pomembne tri točke.

V uvodu tekme, ki še ni nakazal končnega izida, sta poskusila Mertelja v 13. in Kršić v 18. minuti. Luka Koper je povedla v 31. minuti. Mertelj je podal z leve strani, v kazenskem prostoru je žogo dobil Vitagliano in jo atraktivno zabil v mrežo. Le dve minuti kasneje se je izkazal hitri Ipavec, ki je podajo Radujka spremenil v 2:0. "Vrtnice" so skušale izid znižati prek Velikonja v 43. minuti, a je najbolojši strelec gostov le zatresel okvir vrat.

V drugem delu so bili gostje veliko bolj podjetni, toda veselili so se znova Koprčani. Znova se je najbolje v kazenskem prostoru znašel Ipave, ki bi lahko dosegel celo hat-trick, a je povsem osamlejn zgrešil cilj. Novogoričani so častni zadetek dosegli prek Velikonje, ki je lepo izkoristil podajo Osterca.