14.01.2023 | Prva liga Telemach
Koprčani po preobratu premagali Radomlje

V Kopru je bil danes izpeljan polfinale memorialnega turnirja Milana Šćulca. Koprčani so po preobratu premagali Radomlje, Goričani pa so izgubili z Dekani. Celjani so v Poreču izgubili s Hajdukom, Domžalčani pa so se porazom vrnili iz Varaždina.

Celjani so se v Poreču zoperstavili Hajduku, Splitčani pa so mrežo grofov zatresli dvakrat. V 30. minuti srečanja je Marco Fossati zadel s 25 metrov in zadel za vodstvo ob polčasu. Zmago Dalmatincev je v 58. minuti potrdil Jere Vrcić.

Domžalčani so gostovali v Varaždinu in v dvoboju s petouvrščenim klubom hrvaškega prvenstva doživeli tesen poraz. Gostitelji so z goloma Frana Brodića in Matije Kolarića dobili prvi polčas, rumeni pa so znižali v 66. minuti, ko je z vrha kazenskega prostora močno sprožil Slobodan Vuk. Domžale so tekmo odigrale brez obolelega trenerja Simona Rožmana, ekipo je vodil pomočnik Luka Gobec.

Bonifika je gostila polfinalni tekmi turnirja v spomin na Milana Šćulca. Najprej sta se udarila Koper in Radomlje, srečanje pa se je končalo z zmago Primorcev. Po polovici obračuna je bolje kazalo Radomljanom, ki so povedli s hitrima goloma Esterja Soklerja in Vedrana Vrhovca. Tik pred odmorom je zaostanek Kopra znižal Matej Palčič, v nadaljevanju tekme pa sta v razmaku dveh minut zadela še Wilkins Ochieng in Luka Kambič.

Goričani so morali po drugem polfinalu čestitati Dekančanom, ki so si finale priigrali z goloma Luke Stepančiča in Aldina Demirija. Mrežo Jadrana je v drugem polčasu zatresel Miroslav Iličić.

HAJDUK - CELJE 2:0 (1:0)

Strelci: Fossati (30'), Vrcić (58').
Celje - prvi polčas: Obradović, Karničnik, Zec, Nemanić, Milić, Zabukovnik, Kouter, Bobičanec, Kargbo Jr, Matko, Gorenc. Drugi polčas: Jurhar, Stojnović, Klašnja, Vuklišević, Flis, Ajhmajer, Šporn, Vrbanec, Mačak, Matić, Bajde. Trener: Roman Pilipčuk.

VARAŽDIN - DOMŽALE 2:1 (2:0)

Strelci: Brodić (23'), Kolarić (33'); Vuk (66').
Domžale - prvi polčas: Mulalić, Mutavčić, Đurić, Markuš, Kovačević, Barišić, Nwankwo, Perc, Alić, Jo. Pišek, Husmani. Drugi polčas: Matičič, Topalović, Offenbacher, Nwankwo, Repas, Podlogar, Saitoski, Woluwatobilola (85' L. Đurić), Strajnar, Krupić, Vuk (85' Karahodžić Dovžan). Trener: Luka Gobec.

GORICA - JADRAN DEKANI 1:2 (0:1)

Strelci: Iličić; Stepančič, Demiri.
Gorica - prvi polčas: Likar; Širok, Mevlja, Cerovec, Mlakar; Hrka, Petrović, Ahmetaj; Juncaj, Krajnc, Velikonja. Igrali so še: Zeriali, Andrejašič, Agić, Korošec, Jukić, Ankrah, Leban, Marinič, Baruca, Iličić. Trener: Miran Srebrnič.

KOPER - KALCER RADOMLJE 3:2 (1:2)

Strelci: Palčič (45'), Wilkins (68'), Kambič (70'); Sokler (5'), Vrhovac (16').
Koper - začetna enajsterica: Golubović, Šimčak, Stojanović, Novoselec, Palčič, Vešner Tičić, Fanimo, Correia, Požeg Vancaš, Kotnik, Edomwonyi. Trener: Zoran Zeljković.
Radomlje - začetna enajsterica: Velić, Marković, Zulić, Vrhovac, Ševelj, Hrvoj, Nuhanović, M. Čuić, Šošić, Sokler, F. Čuić. Trener: Oliver Bogatinov.