Ljubljnačani brez zadetkov iz Širokega Brijega

Nogometaši ljubljanske Olimpije in Širokega Brijega so se na prvi tekmi 1. kroga kvalifikacij za evropsko ligo razšli z neodločenim izidom 0:0. Povratna tekma bo čez teden dni v Ljubljani.

Stadion Pecarja, gledalcev 4500, sodniki: Trifonos, Christu in Louca (vsi Ciper)
Strelci: /.

Široki Brijeg: Bačak, Renato, Bertoša, Šilioć, Wagner, Čorić, Serdarušić (od 46. Mišić), Ivanković, Roskam (od 77. Pinjuh), Zakarić (od 77. Varea), Džidić.

Olimpija: Džafić, Salkić, Škerjanc, Valenčič (od 71. Bešić), Andjelković, Fink (od 78. Omladič), Ivelja, Vršič, Radujko, Lovrečič, Sretenović.

Rumeni kartoni: Šilić, Zakarić, Džidić; Salkić, Sretenović.

Rdeč karton: Bešić (74.).

Ljubljančani se bodo iz Širokega Brijega vrnili kar zadovoljni. V prvem polčasu so pokazali dobro igro, a premalo konkretno v zaključkih akcij, v drugem pa so bolj ali manj brez večjih težav ohranili mrežo nedotaknjeno, pa čeprav so dobrih 15 minut igrali z igralcem manj.

Trener Olimpije Dušan Kosič je tekmo v Širokem Brijegu igral brez nekaterih pomembnih nogometašev. V domovini so zaradi poškodb in kazni ostali Saša Ranić, Alen Vučkić, Aleksander Šeliga, Boban Jović in Antonio Delamea Mlinar, ki se je poškodoval tik pred odhodom na gostovanje.

Kljub temu je bila Olimpija v prvem polčasu povsem enakovredna ali celo malenkost boljša od domače ekipe, si priigrala nekaj obetavnih akcij (med drugim je Davor Škerjanc v 24. minuti iz mrtvega kota žogo poslal vzporedno z golovo črto mimo praznih vrat) in prostih strelov iz ugodnih položajev (v 36. minuti je kar nevarno zapretil Dare Vršič), vendar se Boris Bačak ni pustil ugnati.

Toda domači, ki so sredino in posest žoge "prepustili" gostom, so znali zapretiti iz protinapadov, po enem izmed hitrih napadov so tudi prišli do dotlej najlepše priložnosti. Wagner se je lepo otresel svojega čuvaja, nekoliko z leve strani z osmih metrov streljal, toda Elvis Džafić je bil na mestu.

Po petih minutah popolnega zatišja na začetku drugega polčasa so spet nevarno zapretili gostitelji, rezervist Hrvoje Mišić se je lepo otresel gostujočih čuvajev, sprožil, a žogo poslal le malo mimo leve vratnice. Le nekaj minut pozneje sta bila v priložnosti še Mišić in Dalibor Šilić, a je ostalo pri 0:0.

Olimpija je v naslednjem obdobju bolj ali manj brez večjih težav držala zanje ugodnih 0:0, toda v 74. minuti - le tri minute po vstopu v igro - je rdeč karton dobil Adnan Bešić, ki je v skoku s komolcem udaril enega domačih nogometašev. Željo po zmagi je tako zamenjala želja po ohranitvi nedotaknjene mreže, kljub temu pa so zeleno-beli še znali (sicer poredko) zapretiti (Škerjanc), a na koncu iztržili kar ugoden izid pred povratno tekmo.