Maribor drži prvo mesto
Maribor je v 21. krogu Prve Lige Telekom Slovenije premagal Labod Dravo z 2:1.

Že v 5. minuti je Plut po podaji Tavaresa dosegel svoj prvi gol in Maribor je vodil z 1:0. Strelec prvega gola je imel kmalu spet priložnost, a je posredoval ptujski vratar Murko. Za vijoličaste so kasneje neuspešno poskusili še Džinič, Pavlovič in Bačinovič, pri gostih pa je priložnosti zbiral Kronaveter, ki je tudi izenačil po podaji Horvata.

V drugem polčasu je Nilton zadel okvir ptujskih vrat, Plut pa je žogo spravil v mrežo, a je bil v nedovoljenem položaju. Prečka se je stresla po strelu Pavloviča, zmagoviti zadetek za Mariborčane pa je prispeval Jelič, ki je izkoristil “odpadek” po strelu Miheliča. Ob nenevarnih gostih je imel lepo priložnost Mezga ob koncu tekme, a je bil na mestu Murko.

Maribor je zanesljivo osvojil tri točke in trdno drži prvo mesto, Labod Drava pa bo morala po točke drugam.