Maribor in Mura ugnala avstrijska tretjeligaša

Avstrijska tretjeligaša Weiz in St. Anna sta bila nasprotnika nogometašev Maribora in Mure. Zmage so se razveselili tako Štajerci kot Prekmurci, mreža nasprotnikov se je tresla trikrat.

Mariborčani so se v začetku tedna preselili v Moravske Toplice, danes pa so se v Gornji Radgoni pomerili s tretjeligašem Weizom. Simon Rožman je prvič računal na Maherja, Žuglja in Martinovića, premor pa so dobili Tavares, Koderman in Gorenak. Mitrović in Guerrico še nista nared za nastop. Vijoličasti so povedli v 15. minuti tekme, ko je po kotu Kronavetra z glavo zadel Ilija Martinović. Na povišanje vodstva je bilo potrebno čakati do drugega polčasa in 63. minute, globinsko podajo Repasa je izkoristil Mirko Mutavčić. Četrt ure zatem je končni izid srečanja postavil Žan Vipotnik, ki je zadel še na drugi pripravljalni preizkušnji.

Črno-beli so se odpravili preko mejo, v bližnjo avstrijsko Sveto Ano, kjer so odigrali prvo poletno srečanje. Varovanci Anteja Šimundže so za prvi zadetek potrebovali zgolj štiri minute, po hitri akciji je zadel Luka Bobičanec. Gostitelji so izenačili v 33. minuti, ko je soboško obrambo izigral Michael Tieber. Slovenski prvak je do zmage prišel z goloma v končnici tekme, pod oba zadetka se je podpisal Tomi Horvat. Vezist je v 83. minuti zadel po predložku z leve strani igrišča, v 92. minuti pa je odlično izvedel prosti strel z 20 metrov.

MARIBOR - WEIZ 3:0 (2:0)

Strelci: Martinović (15'), Mutavčić (63'), Vipotnik (78')
Maribor - prvi polčas: Jug, Milec, Pihler, Martinović, Sikošek, Maher, Kronaveter, Djelovci, Žugelj, Požeg Vancaš, Sirk. Drugi polčas: Bergsen, Mutavčić, Rec, Obreht, Bobarić, Maher (70' Djelovci), Vrhovec, Repas, Kotnik, Matko, Vipotnik. Trener: Simon Rožman.

ST. ANNA - MURA 3:1 (1:1)

Strelci: Tieber (33'); Bobičanec (4'), Horvat (82', 93')
Mura - prvi polčas: Zalokar, Lovrić, Maruško, Karamarko, Kous, Ouro, Antolin, Pucko, Bobičanec, K. Cipot, Mandić. Drugi polčas: Obradović, T. Cipot, Karničnik, Gorenc, Šturm, Erniša, Horvat, Kouter, Filipović, Klepač, Maroša. Trener: Ante Šimundža.