Maribor in Mura ugnala avstrijska tretjeligaša

Avstrijska tretjeligaša Weiz in St. Anna sta bila nasprotnika nogometašev Maribora in Mure. Zmage so se razveselili tako Štajerci kot Prekmurci, mreža nasprotnikov se je tresla trikrat.

Mariborčani so se v začetku tedna preselili v Moravske Toplice, danes pa so se v Gornji Radgoni pomerili s tretjeligašem Weizom. Simon Rožman je prvič računal na Maherja, Žuglja in Martinovića, premor pa so dobili Tavares, Koderman in Gorenak. Mitrović in Guerrico še nista nared za nastop. Vijoličasti so povedli v 15. minuti tekme, ko je po kotu Kronavetra z glavo zadel Ilija Martinović. Na povišanje vodstva je bilo potrebno čakati do drugega polčasa in 63. minute, globinsko podajo Repasa je izkoristil Mirko Mutavčić. Četrt ure zatem je končni izid srečanja postavil Žan Vipotnik, ki je zadel še na drugi pripravljalni preizkušnji.

Črno-beli so se odpravili preko mejo, v bližnjo avstrijsko Sveto Ano, kjer so odigrali prvo poletno srečanje. Varovanci Anteja Šimundže so za prvi zadetek potrebovali zgolj štiri minute, po hitri akciji je zadel Luka Bobičanec. Gostitelji so izenačili v 33. minuti, ko je soboško obrambo izigral Michael Tieber. Slovenski prvak je do zmage prišel z goloma v končnici tekme, pod oba zadetka se je podpisal Tomi Horvat. Vezist je v 83. minuti zadel po predložku z leve strani igrišča, v 92. minuti pa je odlično izvedel prosti strel z 20 metrov. 

MARIBOR - WEIZ 3:0 (2:0)

Strelci: Martinović (15'), Mutavčić (63'), Vipotnik (78')
Maribor - prvi polčas: Jug, Milec, Pihler, Martinović, Sikošek, Maher, Kronaveter, Djelovci, Žugelj, Požeg Vancaš, Sirk. Drugi polčas: Bergsen, Mutavčić, Rec, Obreht, Bobarić, Maher (70' Djelovci), Vrhovec, Repas, Kotnik, Matko, Vipotnik. Trener: Simon Rožman.

ST. ANNA - MURA 3:1 (1:1)

Strelci: Tieber (33'); Bobičanec (4'), Horvat (82', 93')
Mura - prvi polčas: Zalokar, Lovrić, Maruško, Karamarko, Kous, Ouro, Antolin, Pucko, Bobičanec, K. Cipot, Mandić. Drugi polčas: Obradović, T. Cipot, Karničnik, Gorenc, Šturm, Erniša, Horvat, Kouter, Filipović, Klepač, Maroša. Trener: Ante Šimundža.

Tekst: PDo
Foto: M24.si

SORODNE NOVICE

  • 02.05.2023 | Prva liga Telemach
    Mariboru derbi proti Muri
    Nogometaši Maribora so v 34. krogu Prve lige Telemach premagali Muro s 3:1 (2:1).
  • 01.05.2023 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Maribor - Mura
    Podaljšani konec tedna bo sklenilo uvodno dejanje 34. kroga Prve lige Telemach. Udarila se bosta Maribor in Mura.
  • 05.03.2023 | Prva liga Telemach
    Daku odločil v korist Mure
    Nogometaši Mure so v 25. krogu Prve lige Telemach premagali Maribor z 2:1 (2:1).
  • 02.03.2023 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Mura - Maribor
    Prekmursko-štajerski derbi Mure in Maribora bo vrhunec 25. kroga Prve lige Telemach. Mariborčani so neporaženi že deset tekem, Sobočani pa bodo prekinitev zmagovalnega posta napadli z novim trenerjem Dejanom Grabićem.
  • 06.11.2022 | Prva liga Telemach
    Pet golov v mreži Mure
    Nogometaši Maribora so v 16. krogu Prve lige Telemach premagali Muro s 5:1 (3:1).
  • 03.11.2022 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Maribor - Mura
    Za vrhunec in zaključek 16. kroga Prve lige Telemach bosta v Ljudskem vrtu poskrbela Maribor in Mura. Štajerci so s točko v Celju prekinili niz porazov, Prekmurci v mestu ob Dravi napadajo peto zaporedno zmago.
  • 28.08.2022 | Prva liga Telemach
    Baturina odločil na Fazaneriji
    Nogometaši Mure so v 7. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Mariboru z 0:1 (0:0).
  • 26.08.2022 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Mura - Maribor
    Prekmursko-štajerski derbi Mure in Maribora bo vrhunec sedmega kroga Prve lige Telemach. Sobočani se želijo ranjenim Mariborčanom oddolžiti za majski poraz, ko so Štajerci v Fazaneriji slavili naslov.
  • 22.05.2022 | Prva liga Telemach
    Maribor z zmago pri Muri do naslova prvaka
    Nogometaši Maribora so v zadnjem, 36. krogu Prve lige Telemach v gosteh premagali Muro s 3:1 (1:0) in osvojili naslov prvaka.
  • 20.05.2022 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Mura - Maribor
    Vrhunec letošnje prvoligaške sezone se bo odvil v Murski Soboti, kjer bodo Mariborčani pred polno Fazanerijo naskakovali naslov državnih prvakov.

DELI NA