Maribor priprave v Turčiji sklenil z zmago

Nogometaši Maribora so priprave na turških tleh sklenili z obračunom proti ukrajinskemu prvoligašu Minaju. Štajerci so slavili z goli Aleksa Pihlerja, Aljoše Matka in Roka Kronavetra.

Mariborčani, ki so se v zadnjo turško preizkušnjo podali s šestnajsterico igralcev, so povedli v 14. minuti. Aleks Pihler je po kotu Žana Kolmaniča zadel iz drugega poizkusa. Vodilna ekipa državnega prvenstva je na odmor odšla z minimalno prednostjo, Štajerci pa so prevladovali tudi v nadaljevanju tekme. V 76. minuti je hitro akcijo zaključil Aljoša Matko, ki je izkoristil globinsko podajo Roka Kronavetra. Prav Kronaveter je sedem minut zatem potrdil zmago Maribora. Vezist je po novem hitrem napadu zadel po predložku Alexandra Cretuja.

MARIBOR - MINAJ 3:0 (1:0)

Strelci: Pihler (14'), Matko (76'), Kronaveter (83')
Maribor: Jug (82' Sušak), Koblar, Martinović, Pihler (82' Obreht), Kolmanič, Vrhovec (82' Bobarić), Cretu, Santos (82' Guerrico), Požeg Vancaš, Tavares (62' Kronaveter), Matko.

• 16.06.2021 | Prva liga Telekom Slovenije
    Maribor in Mura ugnala avstrijska tretjeligaša
    Avstrijska tretjeligaša Weiz in St. Anna sta bila nasprotnika nogometašev Maribora in Mure. Zmage so se razveselili tako Štajerci kot Prekmurci, mreža nasprotnikov se je tresla trikrat.
  • 12.06.2021 | Prva liga Telekom Slovenije
    Prenovljeni Maribor dobil prvo pripravljalno preizkušnjo
    Za prenovljeno zasedbo Maribora je prva pripravljalna preizkušnja. Štajerci so prvi teden priprav sklenili z gostovanjem pri severnih sosedih, pri tretjeligašu Kalsdorfu.
  • 08.06.2021 | Prva liga Telekom Slovenije
    Nizozemec povečal konkurenco med vratnicama Maribora
    Športni direktor Maribora Marko Šuler je ob včerajšnjem pričetku priprav napovedal, da bo klub že v kratkem potrdil nekaj novih moči. Štajerci so danes predstavili novega vratarja, dveletno pogodbo z Mariborom je sklenil Menno Bergsen.
  • 07.06.2021 | Prva liga Telekom Slovenije
    Na prvem treningu Maribora 19 nogometašev
    V Ljudskem vrtu so po kratkem premoru pričeli priprave na sezono 2021/22. Simon Rožman je na uvodnem treningu pozdravil 19 nogometašev, ob daljšem seznamu odsotnih reprezentantov sta z novimi soigralci vadila Gregor Sikošek in Rok Sirk.
  • 05.06.2021 | Prva liga Telekom Slovenije
    Sirk po štirih letih znova v Ljudskem vrtu
    Rok Sirk je drugi poletni novinec v prenovljeni ekipi Maribora. Korošec se v Ljudski vrt kot prosti igralec vrača po štirih letih ter po vmesnih postajah v Murski Soboti in poljskem Lubinu.
  • 01.06.2021 | Prva liga Telekom Slovenije
    Sikošek prvi novinec v Ljudskem vrtu
    Marko Šuler, športni direktor mariborskega prvoligaša, je pred dnevi napovedal veliko dogajanja v smeri odhodov in prihodov. V Ljudskem vrtu so prvega poletnega novinca predstavili danes, vijoličastim se je pridružil Gregor Sikošek.
  • 28.05.2021 | Prva liga Telekom Slovenije
    Ljudski vrt zapušča sedmerica, Handanović v nogometno šolo
    Maribor bo v novo sezono zakorakal z močno spremenjeno igralsko zasedbo. V Ljudskem vrtu so potrdili, da štajersko prestolnico zapušča sedmerica nogometašev, Jasmin Handanović pa se bo po zaključku nogometne kariere posvetil delu z vratarji v klubski nogometni šoli.
  • 22.05.2021 | Prva liga Telekom Slovenije
    Mura z zmago v Mariboru do naslova prvaka
    Nogometaši Mure so državni prvaki za sezono 2020/21. Izbranci Anteja Šimundže so si svoj prvi naslov prvaka zagotovili v zadnjem, 36. krogu Prve lige Telekom Slovenije, ko so v Ljudskem vrtu premagali Maribor s 3:1 (1:1).
  • 21.05.2021 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Maribor in Mura za naslov
    Lani v Celju, letos v Mariboru, znova pa o prvaku odloča medsebojni spopad vodilnih ekip PLTS. Mariboru v Ljudskem vrtu, v katerega se po več kot enem letu vračajo gledalci, zadostuje že remi, Mura potrebuje zmago.
  • 19.05.2021 | Prva liga Telekom Slovenije
    Maribor z zmago ostaja prvi
    Nogometaši Kopra so v 35. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Mariboru z 0:3 (0:1).