Maribor se je meril z Dinamom

Mariborčani so priprave v Moravskih Toplicah zaključili z zahtevno preizkušnjo. Za zaprtimi vrati soboške Fazaneriji so se pomerili z zagrebškim Dinamom, aktualnim hrvaškim prvakom, in doživeli tesen poraz.

Srečanje v Murski Soboti so bolje odprli varovanci Simona Rožmana. Jan Repas je z odlično dolgo podajo našel Rudija Požega Vancaša, ki je pobegnil obrambi modrih in Štajerce popeljal v vodstvo. Veselje vijolic je bilo kratkega veka, Zagrebčani so izenačili zgolj tri minute kasneje. Gojak je žogo poslal pred gol Maribora, v lastno mrežo pa jo je preusmeril Ilija Martinović. Rožman je pred nadaljevanjem srečanja posegel po šestih menjavah, po dodatnih rošadah pa je tretji zadetek padel v 78. minuti. Po prostem strelu Mišića je z glavo zadel Lauritsen.

Nogometaši Maribora v tretji teden priprav vstopajo v okolju domačega Ljudskega vrta.

DINAMO ZAGREB - MARIBOR 2:1 (1:1)

Strelci: Martinović (10'/AG), Lauritsen (78'); Požeg Vancaš (7')
Maribor: Jug (46' Bergsen), Milec (46' Mutavčić), Pihler (59' Rec), Martinović (59' Obreht), Koderman (46' Sikošek), Vrhovec (59' Klampfer), Repas (59' Bobarić), Kronaveter (46' Maher), Žugelj (46' Kotnik), Požeg Vancaš (59' Tavares), Vipotnik (46' Sirk). Trener: Simon Rožman.: