25.07.2022 | Prva liga Telemach
Maribor z novincem na sredini igrišča

Mariborčani bodo jutri v Kišinjevu napadali preboj v tretji krog kvalifikacij UEFA Lige prvakov, danes pa se je državnim prvakom pridružil Vladan Vidaković. Srbski vezist je s Štajerci sklenil pogodbo do leta 2025.

Triindvajsetletnik bi lahko na sredini igrišča zamenjal Antoine Makoumbouja, ki se je pred dnevi preselil v italijanski Cagliari. "Vse se je hitro razpletlo. Nisem imel pomislekov, ko sem slišal za zanimanje mojega novega kluba. Te priložnosti nisem želel zapraviti in v čast mi je ter v veliko zadovoljstvo, da smo sklenili dogovor. Zavedam se, kaj pomeni Maribor v teh prostorih. Cilji so tukaj vedno visoko zastavljeni, a se bom trudil prispevati svoj delež, da bodo znova uresničeni. Prihajam po treh odigranih sezonah v srbski ligi, vajen sem igranja v vlogi zadnjega zveznega igralca ali v postavitvi z dvema središčnima vezistoma, lahko sprejmem tudi bolj ofenzivno vlogo. Z velikim motivom začenjam novo zgodbo in verjamem, da bo uspešna," poudarja nekdanji vezist Spartaka iz Subotice.

"Ne samo odhod Makoumbuja, več zadev je privedlo do tega, da smo se morali odzvati. Pihler se vrača po težki, dolgtrajni poškodbi, smo relativni mladi v zvezni vrsti in iskali smo novo rešitev. Moštvu smo želeli dodati igralca, ki ga trenutno ne premoremo in ga težko najdemo v slovenskem prostoru. Naš izbor je Vladan Vidaković. Pri njemu so zadeve, na katere moraš biti pozoren, sestavljale profil, ki je za Maribor. Ima višino, tehnično znanje, sposobnosti igralca ‘box to box’. Redno je igral v srbski ligi in ima kljub mladosti določene izkušnje. Moštvu se je priključil v delovnem ritmu in verjamem, da smo dobili igralca, ki lahko pomeni dodano vrednost," meni športni direktor Marko Šuler.

Otrok novosadske Vojvodine se v Slovenijo seli po 88 tekmah v najmočnejšem srbskem prvenstvu, v Ljudskem vrtu pa je zadolžil dres s številko 14.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by NK Maribor (@nkmaribor)

Tekst: PDo
Foto: NK Maribor

SORODNE NOVICE

  • 14.04.2026 | Prva liga Telemach
    Koper ubranil drugo mesto
    Nogometaši Kopra so v 30. krogu Prve lige Telemach premagali Maribor s 3:1 (1:0).
  • 13.04.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Koper - Maribor
    Prvoligaši bodo v ostrem ritmu preizkušenj dejavni že med tednom, 30. krog Prve lige Telemach bodo na Bonifiki odprli nogometaši Kopra in Maribora. Kdo bo dobil dvoboj za drugo mesto?
  • 04.04.2026 | Prva liga Telemach
    Nieto odločil štajerski derbi, Celjani bežijo 12 točk
    Nogometaši Celja so dobili zadnji štajerski derbi sezone in si na vrhu Prve lige Telemach priigrali 12 točk prednosti! Dvoboj z Maribora je z evrogolom v deseti minuti odločil Juanjo Nieto.
  • 03.04.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Celje - Maribor
    Sobotni nogometni maraton bodo s štajerskim derbijem zaključili nogometaši Celja in Maribora. Kdo bo boljši v spopadu vodilne dvojice Prve lige Telemach?
  • 20.03.2026 | Prva liga Telemach
    Aluminij na pragu zmage, Maribor izenačil v sodniškem dodatku
    Štajerski dvoboj v "šumi" ni dal zmagovalca! Aluminij je v drugi minuti drugega polčasa v vodstvo popeljal Aleksandar Zeljković, Hilal Soudani pa je z golom v 91. minuti preprečil poraz Maribora.
  • 19.03.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Aluminij - Maribor
    Zadnji krog tretje četrtine Prve lige Telemach bosta s štajerskim obračunom odprla Aluminij in Maribor. Kdo bo dobil sosedski dvoboj v Kidričevem?
  • 14.03.2026 | Prva liga Telemach
    Suverena zmaga Maribora na derbiju
    Nogometaši so v 26. krogu Prve lige Telemach doma premagali Muro s 3:0 (3:0).
  • 13.03.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Maribor - Mura
    Mariborčane po slovenskem derbiju čaka še štajersko-prekmurski. Bodo tokrat bolj zadovoljni z razpletom?
  • 08.03.2026 | Prva liga Telemach
    Brez zadetkov na derbiju
    Nogometaši Olimpije in Maribora so se v 25. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 0:0.
  • 06.03.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Olimpija - Maribor
    Nesporni vrhunec kroga bo nedeljski derbi. Tako Olimpija kot Maribor v lovu na vrh nujno potrebujeta točke, kako si jih bosta razdelila?

DELI NA