Mariborčani napolnili goriško mrežo

Nogometaši Maribora in Gorice so po prestavitvi začetka prvenstva odigrali novo pripravljalno srečanje. V Ljudskem vrtu so se visoke zmage veselili Štajerci.

V novogoriški mreži je končalo kar šest žog, dve v prvem polčasu. Vijoličasti, ki so zaigrali v novih dresih, so z golom Mešanovića povedli v 21. minuti, osem minut kasneje pa je enajstmetrovko izkoristil Kronaveter. Goričani so zaostanek znižali v 34. minuti, ko je Juga premagal povratnik v Gorico Smajlagić. Mariborčani so v uvodni tretjini drugega polčasa zadeli še štirikrat. Po podaji Klinarja je najprej v polno meril Kotnik, četrti zadetek je bil delo Kramariča, ki je v 60. minuti postavil končni izid srečanja, vmes pa se je drugega gola na tekmi veselil tudi Mešanović.

Goriški strateg Borivoje Lučić je preizkušal tudi nekaj igralcev na preizkušnji, pogrešal pa je Gorana Cvijanovića, ki je danes še drugič postal oče.

MARIBOR - GORICA 6:1 (2:1)

Strelci: Mešanović (21', 58'), Kronaveter (29/11m), Kotnik (50'), Kramarič (55', 60'); Smajlagić (34')
Maribor: Jug (61' Pirić), Klinar (79' Bobarić), Martinović, Peričić, Viler (61' Kolmanič), Cretu (73' Maher), Pihler (73' Mihelič), Kramarič (61' Tavares), Kronaveter (46' Kotnik), Felipe Santos (61' Matko), Mešanović (61' Zahović). Trener: Sergej Jakirović.
Gorica: Likar, Hodžić, T. Kavčič, Bardanca, M. Kavčič, Grudina, Jermol, Begić, Marinič, Volarič, Smajlagić. Igrali so še: Marjanović, Kačinari, Aliaga, Predanić, Asante, Bečiri, Schifferl. Trener: Borivoje Lučić.