Mariborčani po vstopnico za tretji krog

Nogometaši Maribora se bodo danes ob 18. uri v okviru drugega kroga kvalifikacij za evropsko ligo prvakov še drugič pomerili z luksemburškim Dudelangeom. Vijoličasti so v Luksemburg s seboj pripeljali velika dva gola prednosti, ki so si ju prigarali na prvi tekmi v Ljudskem vrtu prejšnji teden.

Na stadion Jos Nosbaum, ki sprejme zgolj 4650 gledalcev, so odpotovali tudi navijači Viole, kar bo varovancem Darka Milaniča prav gotovo v veliko pomoč, saj igralci na prvi tekmi kljub zmagi niso pokazali vsega. Moštvu se poznajo številne poškodbe v igralskem kadru, precej je še neuigranosti, predvsem drugega polčasa moštvo ne igra na ravni prvega in prepušča pobudo nasprotniku. Mariborčani si tudi na povratni tekmi želijo zmagati in ne samo braniti prednosti, ki so si jo priigrali doma.

Po prvi tekmi je Milanič napovedal, da želi popraviti nedoslednosti v drugem polčasu: "Na povratno tekmo gremo s prednostjo dveh golov. In predvsem z željo po spremembi drugega polčasa s te tekme, da bi delovali kot v prvem. Luksemburžani bodo želeli nastopiti bolj agresivno, s tem pa se odpira prostor za nas in prepričan sem, da se bomo v povratnem obračunu predstavili v boljši podobi. Čeprav nismo igrali, kot bi si želeli, smo nanizali še nekaj priložnosti, ki pa jih žal nismo izkoristili. Končnih 2:0 je posledica spoznanja, da smo drugi polčas odigrali pod svojimi zmožnostmi. Je pa treba priznati, da se je Dudelange na prvi tekmi predstavil kot dobra ekipa."

Če bo Maribor boljši tudi skupno, se bo v tretjem krogu pomeril z zmagovalcem dvoboja med Borcem iz Banja Luke ter Maccabijem Haifo; slednji je prvo tekmo dobil kar s 5:1, tako da je bržkone že udeleženec tretjega kroga.

Tekmo bodo danes sodili malteški sodniki, glavni bo Marco Borg.