15.06.2022 | Prva liga Telemach
Mura izgubila s prvakom BiH, Celjani do zmage

Celjani so v Kranjski Gori napolnili mrežo črnogorskega prvoligaša Rudarja iz Pljevlje, bosansko-hercegovski prvak Zrinjski pa je v Svetem Martinu na Muri tesno premagal Muro.

Obračun z bosansko-hercegovskim prvakom se je končal z izidom 2:1. Nogometaši Mure so si v prvem polčasu priigrali nekaj zrelih priložnostih, Zrinjski pa je štiri minute pred odmorom povedel po enajstmetrovki Nike Jankovića. Kmalu zatem je po kotu zadel še Marin Magdić. Sobočani so eno od akcij izkoristili v 72. minuti, ko je v polno meril Amar Beganović. V dresu Mure so prvič zaigrali Srđan Kuzmić, Martin Šroler, Klemen Mihelak, Darick Morris, Jan Đapo in Dardan Shabanhaxhaj, po poškodbi pa se je med vratnici vrnil Matko Obradović.

Celjani so se v začetku tedna preselili v Kranjsko Goro, kjer so se danes pomerili z Rudarjem iz Pljevlje. V prvi polovici prvega polčasa sta bila uspešna Grigorij Morozov in povratnik med grofe Gregor Bajde, v nadaljevanju dvoboja pa se je s tremi zadetki izkazal Miroslav Iličić, ki po zimski selitvi v knežje mesto praktično ni igral. Črnogorci so zaostanek znižali preko Hikaruja, Celjani, ki so tresli tudi okvir gola, pa so nato prišli še do kazenskega udarca, ki ga je izkoristil Tamar Svetlin.

CELJE - RUDAR PLJEVLJA 6:1 (2:0)

Strelci: Morozov, Bajde, Iličić (3x), Svetlin; Hikaru
Celje - prvi polčas: Rozman, Šporn, Vuklišević, Flis, Morozov, Mayeuski, Vrbanec, Janjičić, Bizjak, Gbamble, Bajde. Drugi polčas: Rozman (od 60. Kolar), Ajhmajer, Klašnja, Flis, Milić, Mayueski (od 60. Kantužer), Janjičić, Svetlin, Begić, Džumhur, Iličić. Trener: Roman Pilipčuk.

ZRINJSKI MOSTAR - MURA 2:1 (2:0)

Strelci: Janković (41'/11m), Magdić (44'); Beganović (72').
Mura - prvi polčas: Obradović, Kuzmić, K. Cipot, Karamarko, Pucko, Nerguti, Lorbek, Šroler, Bobičanec, Kasalo, Klepač. Drugi polčas: Mihelak, Beganović, Balažic, Morris, Đapo, Kozar, Maruško, T. Cipot, Ščernjavič, Shabanhaxhaj, Škoflek. Trener: Damir Čontala.