18.02.2024 | Prva liga Telemach
NZS ostro obsoja dogodke v Murski Soboti

Na Nogometni zvezi Slovenije smo ogorčeni in pretreseni zaradi dogodkov na tekmi 21. kroga Prve lige Telemach med Muro in Mariborom. Do 57. minute smo gledali navijaški praznik, potem pa je bila tekma zaradi navijaških izgredov prekinjena, ob uporabi nevarnih eksplozivnih sredstev gostujoče navijaške skupine pa je prišlo do poškodb šestih članov domačega moštva.

Na NZS si želimo in upamo, da poškodovani zaradi nepremišljenega, sramotnega dogodka ne bodo nosili dolgoročnih posledic. Vsem želimo čim hitrejše okrevanje.

Obenem nam je žal, da se je tekma spremenila v dogodek, ki meče slabo luč na slovenski klubski nogomet in odvrača iskrene nogometne navdušence in družine od ogleda tekem v živo. Incident najstrožje obsojamo in verjamemo, da bodo storilca poleg disciplinske odgovornosti pod okriljem NZS doletele tudi najostrejše sankcije pristojnih organov.

Nujno bo treba potegniti jasno ločnico med navijaštvom in huliganizmom in čas je, da se problema lotimo skupaj z vsemi deležniki. Današnji dogodek je dodaten signal, da je na tem področju potrebna sistemska in celovita ureditev.

Čeprav razplet tekme ta trenutek ni na prvem mestu, bo usoda tekme znana v najkrajšem možnem času, po odločitvi vodje tekmovanj NZS.

Tekst: NZS/MaK
 

SORODNE NOVICE

  • 29.03.2026 | Prva liga Telemach
    Igralec meseca Prve lige Telemach: Svit Sešlar
    Svit Sešlar je zmagovalec marčevskega izbora za najboljšega igralca meseca Prve lige Telemach. V glasovanju je ob strokovni komisiji Nogometne zveze Slovenije sodelovala tudi javnost.
  • 23.03.2026 | Prva liga Telemach
    Enajsterica 27. kroga Prve lige Telemach
    Enajsterica kroga Prve lige Telemach je sestavljena po izboru obiskovalcev portala in uredništva Prvaliga.si. V najboljši enajsterici so lahko največ štirje nogometaši posameznega kluba.
  • 22.03.2026 | Prva liga Telemach
    Petarda v mreži Primorja
    Nogometaši Celja so v 27. krogu Prve lige Telemach premagali Primorje s 5:1 (1:0).
  • 21.03.2026 | Prva liga Telemach
    Bravu tudi tretji mestni derbi
    Bravo je dobil tudi tretji mestni derbi letošnje sezone. Olimpija, ki je doživela prvi ligaški poraz v nadaljevanju sezone, je z golom Dina Kojića dobila prvi polčas, za preobrat Šiškarjev pa sta po odmoru zadela Fallou Faye in Sandi Nuhanović.
  • 21.03.2026 | Prva liga Telemach
    Rose odločil dvoboj Mure in Radomelj
    Mura se v reprezentančni premor podaja s pomembno zmago! Dvoboj z Radomljani je z goloma v 37. in 74. minuti odločil soboški napadalec Federico Rose.
  • 20.03.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Celje - Primorje
    Tako Campelos kot Žlogar sta na klopi novih delodajalcev debitirala z zmago. Kdo bo stoodstoten tudi po nedeljski tekmi?
  • 20.03.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Olimpija - Bravo
    Sobotni večer bo zaznamoval mestni derbi. Prva dva v letošnji sezoni je dobil Bravo, kako bo tokrat?
  • 20.03.2026 | Prva liga Telemach
    Aluminij na pragu zmage, Maribor izenačil v sodniškem dodatku
    Štajerski dvoboj v "šumi" ni dal zmagovalca! Aluminij je v drugi minuti drugega polčasa v vodstvo popeljal Aleksandar Zeljković, Hilal Soudani pa je z golom v 91. minuti preprečil poraz Maribora.
  • 19.03.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Mura - Radomlje
    Mura serijo domačih preizkušenj začenja z dvobojem proti Radomljam. Kdo bo v Fazaneriji osvojil poln točkovni plen?
  • 19.03.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Aluminij - Maribor
    Zadnji krog tretje četrtine Prve lige Telemach bosta s štajerskim obračunom odprla Aluminij in Maribor. Kdo bo dobil sosedski dvoboj v Kidričevem?

DELI NA