Olimpija z zaostankom na povratno tekmo

Nogometaši ljubljanske Olimpije so na prvi tekmi 1. kroga kvalifikacij za evropsko ligo v Domžalah izgubili proti Širokemu Brijegu z 0:2 (0:1). Povratna tekma bo čez teden dni v Bosni in Hercegovini.

Športni park, gledalcev 1300, sodniki: Thual, Boisdenghien in Saint Cricq Lompre (vsi Francija).
Strelca: 0:1 Wagner (45.), 0:2 Božič (67./avtogol)

Olimpija:
Botonjić, Kašnik, Vučkić, Da Silva (od 62. Jović), Škerjanc, Cimerotić (od 46. Raković), Prašnikar (od 53. Rujović), Cvijanović, Lovrečič, Božić, Salkić.

Široki Brijeg: Bandović, Renato, Kožul (od 79. Markić), Barišić, Ljubić (od 50. Roskam), Topić, Šilić, Diogo (od 68. Ćorić), Varea, Wagner, Ivanković.

Rumeni kartoni: Kožul, Roskam, Ćorić.
Rdeč karton: /.

Želja ljubljanskih nogometašev, da v Domžalah ne bi prejeli zadetka, se ni uresničila. Še več, predstavnik Bosne in Hercegovine je bil boljši tekmec od Olimpije, ki je v evropskih tekmovanjih nastopila prvič po sedmih letih, in gre na povratno tekmo z zasluženo prednostjo.

Kot je bilo pričakovati, igra (predvsem Olimpijina) v prvem polčasu ni navdušila. Ekipi v tem delu sezone pač še nista povsem pripravljeni. Tako so gledalci v domžalskem športnem parku dolgo morali čakati na nevarnejši poskus, šele v 28. minuti je kapetan gostov Dalibor Šilić s prostega strela preizkusil Damirja Botonjića v Olimpijinih vratih. Slednji se je izkazal in žogo odbil čez gol.

Tudi drugo priložnost v prvem polčasu je imel Široki Brijeg oziroma njegov kapetan. Diogo je podal z desne strani, Šilić pa je z glavo le za malo zgrešil cilj. Olimpiji, ki ima v svojem kadru pretežno mlade nogometaše, pa igra nikakor ni stekla. Ustvarila si ni niti ene resnejše priložnosti. Za razliko od nje so bili v drugem delu prvega polčasa gostujoči igralci vse konkretnejši. Tik pred koncem polčasa so tudi zadeli, ko je povsem sam Santos Lago Wagner zadel s 15 metrov.

Na začetku drugega polčasa je v slačilnici pričakovano ostal še ne povsem pripravljeni Sebastjan Cimerotić, namesto njega pa je v igro vstopil še en izkušen napadalec Ermin Raković. Kljub novim močem se razmerje moči na zelenici ni spremenilo. Olimpija je bila še naprej "brezzoba", Široki pa je nadzoroval potek tekme in prihajal tudi do priložnosti.

Izjemno je zapravil Juan Manuel Varea v 59. minuti, ko je prišel sam pred Botonjića, a nato slabo streljal točno v ljubljanskega čuvaja mreže. V 67. minuti je bila tekma odločena, ko je po strelu Renata žogo v lastno mrežo preusmeril Blaž Božič. Po tem golu se je tudi Olimpija malce le prebudila, zaigrala odločneje, toda do več kot nekaj polpriložnosti ni prišla.