PLTS: Statistični posladki 30. kroga

Prva liga Telekom Slovenije:

• V 30. krogu so gledalci v povprečju videli 2,2 zadetka na tekmo. Povprečje iz letošnje sezone je tako padlo na 2,61 zadetka na tekmo.
  • V 30. krogu so gledalci v povprečju videli tudi 4,8 rumena kartona in 0,2 rdečega kartona na tekmo. Povprečje iz letošnje sezone po novem znaša 4,79 rumenih kartonov na tekmo in 0,3 rdečih kartonov na tekmo.
  • V letošnji sezoni smo si doslej lahko ogledali že 150 prvoligaških tekem.
  • Nikola Nikezič (Olimpija) je s petnajstim zadetkom v sezoni še naprej na prvem mestu lestvice strelcev.
  • Bojan Đukić (Koper) je z enajstimi rumenimi in enim rdečim kartonom postal najbolj pogosto kaznovan nogometaš v letošnji sezoni.
  • Vasja Simčič (Gorica), Matic Kotnik (Celje) in Mate Eterović (Rudar) so edini nogometaši, ki so nastopili na vseh 30. prvoligaških tekmah.
  • Luka Majcen je v letošnji sezoni kar šestnajst-krat vstopil v igro s klopi za rezervne nogometaše in se izenačil s Sandijem Bremcem (Gorica) na vrhu seznama najbolj zaželjenih menjav.
  • Vasja Simčič (Gorica) in Matic Kotnik (Celje) sta edina nogometaša, ki sta v letošnji sezoni oddelala prav vse razpoložljive minute na igrišču. (2.700)
  • Sebastjan Gobec (Celje) je s 438. nastopom postavil nov zgodovinski mejnik.

Maribor:

• Zmaga Maribora nad Muro 05 s 4:0 je izenačena tretja najvišja zmaga katerekoli ekipe v letošnji sezoni.
  • Goran Cvijanović in Robert Berić sta dosegla deseti prvoligaški zadetek v letošnji sezoni in se prebila na sedmo mesto lestvice strelcev.
  • Soares Bordignon Arghus je odigral deseto prvoligaško tekmo v letošnji sezoni.
  • Petar Stojanovič je nastopil prvič v letošnji prvoligaški sezoni.

Olimpija:

• Boban Jovič je s 97. prvoligaškim nastopom v dresu Olimpije osamljen na drugem mestu klubske lestvice po številu prvoligaških nastopov.
  • Damjan Trifković je na 160. tekmi v Prvi ligi Telekom Slovenije preživel več kot 2.000 minut na igrišču v sezoni.
  • Nikola Nikezić je presegel 7.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije in 2.000 minut v letošnji sezoni. Proti Gorici je zabil natanko 50. zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije in se z osemnajstim prvoligaškim zadetkom v dresu Olimpije izenačil na drugem mestu klubske lestvice strelcev z Davorjem Škerjancom.
  • Dejan Gerić je odigral deseto prvoligaško tekmo v letošnji sezoni.

Domžale:

• Remi med Domžalami in Aluminijem je bil sploh prvi neodločen rezultat med tema dvema tekmecema v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Nejc Vidmar je proti Aluminiju klonil prvič po 372. minutah.
  • Domžale so proti Aluminiju prekinile strelski post, ki je trajal 255 minut.
  • Dragan Čadikovski je dosegel prvi zadetek v dresu Domžal, tako da se lahko po novem pohvali z zadetki za šest različnih slovenskih prvoligašev.
  • Jaka Ihbeisheh je presegel 4.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Erik Janža je presegel 5.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Žiga Kous je odigral petdeseto tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Jure Balkovec je odigral trideseto tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Ivan Knezović je odigral dvajseto prvoligaško tekmo v sezoni.

Luka Koper:

• Miroslav Čovilo je z desetimi rumenimi in enim rdečim kartonom tretji najbolj pogosto kaznovani nogometaš v letošnji prvoligaški sezoni.
  • Ivan Brečević je vstopil v igro s klopi za rezervne nogometaše enajstič v sezoni in se izenačil na sedmem mestu najbolj zaželjenih menjav s še tremi nogometaši.
  • Leo Štulac je odigral dvajseto tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Bojan Đukić je prejel prvi rdeči karton v prvoligaški sezoni.
  • Matej Palčič je presegel 2.000 prvoligaških minut na igrišču v letošnji sezoni.

Celje:

• Matic Kotnik je odigral trideseto prvoligaško tekmo v sezoni in podaljšal serijo nepremaganosti na 233 minut.
  • Aleksandar Bajič je prejel prvi rumeni karton v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Sebastjan Gobec je presegel 37.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Klemen Medved je prejel trideseti rumeni karton v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Tadej Gaber je prejel prvi rumeni karton v letošnji prvoligaški sezoni.
  • Miha Zajc je odigral deseto tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Stefan Ristovski je dočakal prvo prvoligaško minuto v letošnji sezoni.

Rudar Velenje:

• Aleš Jeseničnik je s 137. nastopom v dresu Rudarja osamljen na devetem mestu klubske lestvice po številu prvoligaških nastopov.
  • Senad Jahić je z dvanajstim rumenim kartonom drugi najbolj pogosto kaznovani nogometaš v letošnji prvoligaški sezoni.
  • Matej Podlogar je vstopil v igro s klopi za rezervne nogometaše enajstič v sezoni in se izenačil na sedmem mestu najbolj zaželjenih menjav s še tremi nogometaši.
  • Christian Bubalovič je presegel 2.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Mate Eterovič je odigral trideseto prvoligaško tekmo v sezoni.

Triglav:

• Anže Jelar je s 6846. prvoligaškimi minutami v dresu Triglava prevzel vodilno mesto klubske lestvice po prvoligaški minutaži na igrišču.
  • Žan Pelko je presegel 2.000 minut v sezoni in v skupnem seštevku na igriščih Prve lige Telekom Slovenije preživel natanko 5.000 minut.
  • Lamin Diallo je odigral trideseto tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Tilen Klemenčič je odigral dvajseto tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Petar Stojnić je dosegel prvi prvoligaški zadetek v letošnji sezoni, v kateri je na prvoligaških igriščih preživel več kot 2.000 minut.

Gorica:

• Dejan Žigon se je z enajstim prvoligaškim zadetkom v sezoni izenačil na petem mestu lestvice strelcev z Robertom Kurežom. Njegov gol je bil tudi natanko deseti, ki ga je Gorica zabila Olimpiji v Športnem parku.
  • Vasja Simčič je odigral trideseto prvoligaško tekmo v sezoni in se s 167. prvoligaškim nastopom v dresu Gorice izenačil na devetem mestu klubske lestvice po številu nastopov s Simonom Živcem.
  • Taulant Kadrija je presegel tisoč minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije in se z devetim rumenim kartonom v sezoni izenačil na osmem mestu najbolj pogosto kaznovanih nogometašev s še dvema nogometašema.

Aluminij:

• Robert Kurež je odigral šestdeseto tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Sandro Bloudek je dosegel krstni zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije in sploh prvi gol za Aluminij v Domžalah.
  • Gorazd Zajc je odigral 140. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Mura 05:

• Jure Travner je s 36. prvoligaškim nastopom v dresu Mure 05 ujel Nina Kouterja na devetem mestu klubske lestvice po številu nastopov.
  • Poraz Mure 05 z 0:4 pri Mariboru je izenačen tretji najvišji poraz katerekoli ekipe v letošnji sezoni.
  • Rajko Rep je odigral deseto prvoligaško tekmo v letošnji sezoni.
  • Dejan Kurbus je odigral deseto tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.