PLTS: Žreb tekmovalnih parov 2014/15 (Foto)

Na Brdu pri Kranju se je danes odvil žreb parov za tekmovalno leto 2014/15. Ples kroglic je želel atraktivne dvoboje že v uvodnem dejanju sezone, ko bodo državni prvaki preizkušali ambicije velenjskega Rudarja. Superpokalni obračun bo gostila Nova Gorica.

Pozornost slovenske nogometne javnosti je bila danes umerjena na Brdo pri Kranju, kjer je potekal žreb tekmovalnih parov za sezono 2014/15. Usoda prvoligašev je bila zaupana Mateju Eteroviću, ki je z mešanjem kroglic ponagajal tudi svojemu klubu. Velenjčani bodo uvodoma gostovali na dvorišču državnih prvakov, medtem ko bo zelo zanimiv tudi dvoboj med Gorico in Domžalami. Najboljši strelec zadnje različice prvenstva ni bil prizanesljiv niti do novincev iz Radomelj, ki bodo opravile prvoligaški krst proti Kopru. Dolgo ne bo potrebno čakati na veliki derbi, saj se bosta Olimpija in Maribor pomerila že v 3. Krogu.

Na današnji prireditvi so sicer podelili tudi priznanja najuspešnejšim akterjem minulega prvenstva. Mariborčani so ponovno prejeli repliko pokala za naslov državnih prvakov, Koprčani in Velenjčani pa se bodo z veseljem spominjali drugega oziroma tretjega mesta. Prvič v zgodovini tekmovanja je strelska krona romala v naročje Mateja Eterovića, ki je v minuli sezoni dosegel kar devetnajst zadetkov. Najbolj športna (fair-play) ekipa pretekle sezone je NK Krka.

Superpokalni obračun med Mariborom in Gorico bo v Športnem Parku Nova Gorica. Željo po organizaciji prestižnega dogodka sta izrazili obe sodelujoči ekipi, a se je sreča tokrat postavila na stran Primorcev. Prva lovorika v letu 2014 bo podeljena 13. Avgusta 2014.

Prva liga Telekom Slovenije, 1. krog (19.7.2014)

Maribor – Rudar Velenje
Radomlje – Luka Koper
Olimpija – Krka
Gorica – Domžale
Celje - Zavrč

Superpokal Telekom Slovenije (13.8.2014)

Gorica - Maribor (Športni park Nova Gorica)


Tekst: MKo
Foto: Ekipa

SORODNE NOVICE

  • 13.08.2021 | Prva liga Telekom Slovenije
    Domžale novega napadalca našle na Jamajki
    Rumeni družini se je pridružil novi napadalec, Domžale so ga našle na Jamajki. Devetnajstletni Ranaldo Biggs je po Parrisu in Nicholsonu že tretji Jamajčan ob Kamniški Bistrici. Ob prvi selitvi v tujino je s klubom sklenil triletno pogodbo.
  • 06.08.2021 | Prva liga Telekom Slovenije
    Kramarič zrežiral preobrat za zmago nad Celjem
    Nogometaši Brava so v 4. krogu Prve lige Telemach premagali Celje z 2:1 (0:1).
  • 01.08.2021 | Prva liga Telekom Slovenije
    Prvi derbi pripadel Olimpiji
    Nogometaši Olimpije so v 3. krogu Prve lige Telemach premagali Maribor s 3:1 (1:0).
  • 01.08.2021 | Prva liga Telekom Slovenije
    Tabor do točke v Domžalah
    Nogometaši Domžal in CB24 Tabora Sežane so se v 3. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 1:1 (1:1).
  • 25.07.2021 | Prva liga Telekom Slovenije
    Maribor z drugo zmago na vrh lestvice
    Nogometaši Maribora so v 2. krogu Prve lige Telemach premagali Domžale s 3:1 (3:0).
  • 24.07.2021 | Prva liga Telekom Slovenije
    Koprčani doma ugnali Muro
    Nogometaši Kopra so v 2. krogu Prve lige Telemach premagali Muro s 3:2 (2:1).
  • 24.07.2021 | Prva liga Telekom Slovenije
    Bravo in Aluminij brez zadetkov
    Nogometaši Brava in Aluminija so se v 2. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 0:0.
  • 23.07.2021 | Prva liga Telekom Slovenije
    Celjani slavili v Sežani
    Nogometaši CB24 Tabora Sežane so v 2. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Celju z 0:1 (0:0).
  • 19.07.2021 | Prva liga Telekom Slovenije
    Oštrek in Novoselec novinca na Bonifika
    Kanarčki so si izposodili nogometaša, ki že dobro poznata slovenske zelenice. Stjepan Oštrek se na Bonifiko seli iz Nafte, Ivan Novoselec pa je bil pred leti član Zavrča, nazadnje pa je nosil dres Varaždina.
  • 16.07.2021 | Prva liga Telekom Slovenije
    Gliha bo igral za Olimpijo
    Erik Gliha je oblekel dres Olimpije. Bočni branilec je za zmaje že zaigral na dveh pripravljalnih tekmah, v domovino pa se vrača po sezoni v Ukrajini. Z ljubljanskim klubom je sklenil dveletni dogovor.

DELI NA