01.03.2023 | Prva liga Telemach
Po Grabiću Arnol

Dejana Grabića, novega trenerja soboške Mure, bo na klopi Bravo nasledil Aleš Arnol, dosedanji pomočnik in dolgoletni vodja mladinske šole ljubljanskega kluba.

Novi strateg članske ekipe Brava je kar šest sezon vodil mladinsko selekcijo Brava. Osemintridesetletnik je s selektorjem Agronom Šaljo več let sodeloval tudi v mlajših selekcijah slovenske reprezentance, Dušan Kosič, Miloš Kostič in Dejan Grabić pa so bili trenerji, s katerimi je deloval v vlogi pomočnika v članskem nogometu. Zdaj prvič stopa na samostojno pot v prvoligaški konkurenci.

"Zgodovina se ponavlja. Podobno kot pred šestimi leti z Dejanom Grabićem, smo danes storili tudi z Alešem Arnolom, ki z nami sodeluje že zavidljivo število let in pooseblja nadaljevanje klubske filozofije. Ni skrivnost, da se je Aleš članski ekipi pred leti pridružil prav z razlogom, da ob primernem trenutku prevzame njeno vodenje. Alešu želim čim bolj uspešno delo, čim več uspehov na igrišču in da bi z nami ostal vsaj toliko časa kot Grabić," je povedal športni direktor Dejan Močnik.

"Najprej čestitke Dejanu Grabiću za naslednji korak v njegovi karieri. V zadnjih osmih sezonah sva skupaj trenersko dozorevala v različnih vlogah, za nama pa je dolga in lepa pot. V nogometu so trenutki pomemben faktor. Tokratni sicer ni najbolj enostaven, saj se je vse skupaj zgodilo dokaj nepričakovano, predvsem pa v zahtevnem delu sezone. A tudi to je del nogometa, na naslednje izzive na naši poti pa smo po moji oceni dobro pripravljeni. Novega izziva se vsekakor veselim, saj trdno zaupam v našo ekipo. Prav tako mi bo v veselje nadaljevati delo s kolegi trenerji in ostalimi sodelavci, ki bodo – podobno kot v preteklosti – ključni za nadaljevanje naše uspešne zgodbe," je dejal novi strateg Ljubljančanov.

Bravo bo pod taktirko Arnola prvič zaigral v nedeljo, ko bodo Šiškarji gostovali v Sežani. Ljubljančani lovijo prvo zmago po osmih tekmah posta. 

Tekst: PDo
Foto: M24.si

SORODNE NOVICE

  • 04.07.2025 | Prva liga Telemach
    Po podaljšanju pogodbe še kapetanski trak
    Nemanja Jakšić, ki vstopa v deseto sezono v Prvi ligi Telemach, je podaljšal pogodbo z Bravom. Branilec, ki je v slovenskem prvenstvu odigral že 273 tekem, je ob tem postal tudi novi kapetan Šiškarjev.
  • 16.06.2025 | Prva liga Telemach
    Bravo tudi z Dinamom in Rijeko
    S tretjim junijskim ponedeljkom so se poletne priprave začele tudi za nogometaše Brava. Aleš Arnol je na zboru pogrešal trojico reprezentantov, od Šiške sta se po izteku pogodbe poslovila Matija Orbanić in Mark Španring.
  • 03.06.2025 | Prva liga Telemach
    Matija Orbanić zapušča Bravo
    Po Marku Španringu se je od Brava poslovil še Matija Orbanić. Hrvatu, ki je mrežo Šiškarjev branil od leta 2020, je ravno tako potekla pogodba z ljubljanskim prvoligašem.
  • 02.06.2025 | Prva liga Telemach
    Iz Brava v Maribor
    V Ljudskem vrtu so predstavili prvega poletnega novinca pred sezono 2025/26. Triindvajsetletni Mark Španring po izteku pogodbe zapušča Bravo, kot prosti nogometaš pa je Mariborom sklenil pogodbo do leta 2027.
  • 24.05.2025 | Prva liga Telemach
    Prvaki sezono končali z remijem v mestnem obračunu z Bravom
    Bravo in Olimpija sta sezono 2024/25 končala z delitvijo točk, mestni derbi v Stožicah ni ponudil zadetkov. Zmaje čaka še dvig lovorike za naslov državnih prvakov.
  • 22.05.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Bravo - Olimpija
    Edina sobotna tekma bo odigrana v Stožicah, ki gostijo mestni derbi. Kako se bo razpletel?
  • 18.05.2025 | Prva liga Telemach
    Remi z grenkim priokusom za Domžale, Bravo do dragocene točke
    Nogometaši Domžal in Brava so se v predzadnjem, 35. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 2:2 (0:1).
  • 16.05.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Domžale - Bravo
    Domžale so z zmago v dvoboju dna lestvice preskočile Nafto 1903, dvakratni državni prvaki pa v boju za deveto mesto sami odločajo o svoji usodi. Kakšen bo razplet dvoboja z Bravom?
  • 10.05.2025 | Prva liga Telemach
    Zmaga ostaja v Ljubljani
    Nogometaši Brava so v 34. krogu Prve lige Telemach premagali Kalcer Radomlje s 4:0 (4:0).
  • 08.05.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Bravo - Radomlje
    Radomlje so s skalpom Mure potrdile obstanek v Prvi ligi Telemach, Bravo pa nima več možnosti, da se v končnici prvenstva dokoplje do evropske obveznosti. Kdo bo boljši v dvoboju brez pravega rezultatskega pritiska?

DELI NA