Podpis danes, prestop poleti

Jan Mlakar je danes postal član angleškega prvoligaša Brighton & Hove Albion. Domžalčan je podpisal triinpolletno pogodbo, novemu delodajalcu pa se bo pridružil poleti, saj so ga Angleži do konca sezone posodili Mariboru, ki je zanj iztržil rekordno visoko odškodnino.

"Dobili smo ponudbo premierligaša in jo sprejeli. Gre za največjega med dosedanjimi prestopi iz NK Maribor. Doslej ga je imel Petar Stojanović, ko je za 2,8 milijona evrov odšel k Dinamu. Številke pri tem prestopu so višje, ob tem, da ostajamo z deležem pri nadaljnjem prestopu. Kar pa me najbolj veseli pri tem poslu, je spoznanje, da Jan ostaja z nami v lovu na 15. zvezdico," je po potrditvi prestopa pojasnil mariborski športni direktor Zlatko Zahovič. Del odškodnine sicer pripada tudi italijanski Fiorentini.

Jan Mlakar po sklenitvi pogodbe ni skrival navdušenja. "Vse se je zgodilo zelo hitro. Zastopnik me je pred dvema dnevoma obvestil, da me želi Brighton, zato nisem dolgo razmišljal in sprejel ponudbo. Vesel sem, da sem tukaj. Vem, da ima klub dolgo zgodovino, ogledal pa sem si tudi nekaj zadnjih tekem. Gre za sredino, ki želi biti vse boljša in boljša, kar ustreza tudi meni," je 20-letni napadalec dejal za spletno stran angleškega prvoligaša.

Mlakar se je v Ljudski vrt preselil v začetku prejšnjega leta, v tem času pa je na 32 tekmah dosegel 13 zadetkov.

Tekst: PDo
Foto: Ekipa24.si

SORODNE NOVICE

  • 09.02.2026 | Prva liga Telemach
    Maribor tudi z Ircem
    Triindvajsetletni James Furlong je novi član Maribora. Levi bočni igralec je sklenil pogodbo do konca sezone 2025/26, sodelovanje pa se lahko podaljša še za dodatno leto.
  • 08.02.2026 | Prva liga Telemach
    Mariboru štajersko-primorski spopad s Koprom
    Obračun tretje in druge ekipe Prve lige Telemach je dobil Maribor. Mrežo Kopra je v prvem polčasu načel Sheyi Ojo, štajersko zmago je v nadaljevanju tekme potrdil David Pejičić.
  • 06.02.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Maribor - Koper
    V nedeljo bo po Fazaneriji in Stožicah vroče še v Ljudskem vrtu. Tretjeuvrščeni Maribor bo gostil Koper, ki si je z dvema spomladanskima zmagama in tekmo več priigral pet točk naskoka. Kakšna bo razlika po tekmi?
  • 01.02.2026 | Prva liga Telemach
    Brez zmagovalca pod Kalvarijo
    Nogometaši Maribora in Celja so se v 19. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 3:3 (1:0).
  • 29.01.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Maribor - Celje
    Najboljše smo prihranili za konec: prvi spomladanski krog bosta pod Kalvarijo sklenila štajerska rivala.
  • 26.01.2026 | Prva liga Telemach
    Vizinger okrepil rivala
    Dario Vizinger je črno-beli dres zamenjal za vijoličastega, odslej bo branil barve Maribora.
  • 22.01.2026 | Prva liga Telemach
    Taylor posojen Aluminiju
    Po Urošu Korunu, Florijanu Raduhi in Bambi Sussi se je Aluminiju pridružil še Eric Taylor, ki ga je Kidričanom do konca sezone posodil Maribor.
  • 16.01.2026 | Prva liga Telemach
    Po očetovih stopinjah v Maribor
    Tio Cipot se vrača v Prvo ligo Telemach. Nekdanji nogometaš Mure bo v prihodnje igral za Maribor, dres katerega je v preteklosti nosil tudi oče Fabijan.
  • 10.01.2026 | Prva liga Telemach
    Po Janu za Maribor še Luka
    Luka Mlakar je prvi zimski novinec v Ljudskem vrtu! Mlajši brat Jana Mlakarja, bivšega člana vijolic, se v Maribor seli iz Domžal. Napadalec je podpisal pogodbo do konca sezone 2027/28.
  • 03.01.2026 | Prva liga Telemach
    Ljudski vrt spet v nogometnem ritmu
    Ljudski vrt je po zimskem premoru spet odprl svoja vrata in sprejel nogometaše Maribora. Štajerci bodo osrednji del priprav v skladu z dolgoletno tradicijo opravili v turški Antalyji.

DELI NA