18.07.2024 | Prva liga Telemach
Poletje 2024 v Prvi ligi Telemach

V Prvi ligi Telemach ni dolgočasno niti med poletnim tekmovalnim premorom. V zbirnem članku sledimo vsem kadrovskim spremembam in pripravljalnim tekmam deseterice prvoligašev.

CELJE

ODHODI: Jegor Prucev (Crvena zvezda/SRB), Sunday Adetunji (Čukarički/SRB), Metod Jurhar (Koper), Lucas Mačak (Gorica) in Nino Milić (Domžale).

PRIHODI: Lovro Štubljar (Domžale), Armandas Kučys (Kauno Žalgiris/LIT), Matija Kavčič (Bravo), Jahnoah Markelo (Kustošija/HRV), Ivan Brnić (Olympiacos/GRČ), Slavko Bralić (Osijek/HRV) in Jošt Pišek (Domžale.

PODALJŠANJA POGODB: Damjan Vuklišević.

CELJE - KRANJ 7:0 (Strelci: Mačak 2x, Vuklišević, Kouter, Aarons, Kurtović, Špeljak)
CELJE - BORAC BANJA LUKA 2:2 (Strelca: Edmilson, Bobičanec)
CELJE - CORVINUL HUNEDOARA 2:0 (Strelca: Aarons, Špeljak)
CELJE - RAPID BUKAREŠTA 1:0 (Strelec: Vuklišević)
CELJE - GLORIA BUZAU 4:0 (Strelci: Kučys, Matko, Edmilson, Aarons)

 

MARIBOR

ODHODI: Aleks Pihler (Borac Banja Luka/BIH), Nemanja Mitrović, Itsuki Urata, Ishaq Rafiu, Marko Zalokar, Mark Strajnar (Mura) in Marko Kolar (Gorica/HRV).

PRIHODI: Karol Borys (Westerlo/BEL) in Bradley M'Bondo (Niort/FRA).

PODALJŠANJA POGODB: /.

MARIBOR - ORMOŽ 14:0 (Strelci: Beugre, Strajnar, Jakupović (3x), Soudani, Bourlès, T. Prapotnik/ag, Barišić, Grlić, Kolar (2x), Sikošek, Ž. Repas)
MARIBOR - SPARTAK TRNAVA 2:1 (Strelca: Barišić, Paur/ag)
MARIBOR - BUDUČNOST 3:0 (Strelci: Kolar, Šoštarič Karič, Milec)
MARIBOR - EGNATIA 2:2 (Strelca: Bourlès, Soudani)
MARIBOR - RAPID BUKAREŠTA 0:4
MARIBOR - CSKA 1948 SOFIJA 2:1
(Strelca: Milec, Jakupović)

 

OLIMPIJA LJUBLJANA

ODHODI: Redi Kasa, Admir Bristrić (Polissya/UKR), Ivan Posavec (Zrinjski/BIH), Saar Fadida, Mateo Karamatić (Hartberg/AVT) in Val Janković (Slovan).

PRIHODI: Thalisson (Rogaška), Benjika Caciel (Würzburger Kickers/NEM) in Manuel Pedreno (Tarazona/ŠPA).

PODALJŠANJA POGODB: Dino Kojić.

OLIMPIJA LJUBLJANA - BUZAU 2:0 (Strelca: Pedro Lucas, Boultam)
OLIMPIJA LJUBLJANA - SARAJEVO 1:0 (Strelec: Dvoršak)
OLIMPIJA LJUBLJANA - SLOVACKO 3:1 (Strelci: Florucz, Motika, Kojić)
OLIMPIJA LJUBLJANA - CSKA 1948 3:0 (Strelci: Sualehe, Motika, Boultam)

 

BRAVO KOSTEL

ODHODI: Jakov Gurlica, Luka Kerin, Gal Puconja, Jan Gorenc, Rok Maher, Tihomir Maksimović (Olimpija), Kristjan Trdin (Brinje Grosuplje) in Matija Kavčič (Celje).

PRIHODI: Gašper Jovan (Aluminij) in Miguel Rodrigues (Coimbra/POR).

PODALJŠANJA POGODB: Martin Pečar, Victor Gidado in Uroš Likar.

BRAVO KOSTEL - PARTIZAN BEOGRAD 2:1 (Strelca: De Medina/AG, Tučić)
BRAVO KOSTEL - SPARTAK TRNAVA 3:1 (Strelca: Tučić, Poplatnik 2x)
BRAVO KOSTEL - MTK BUDIMPEŠTA 0:0

 

KOPER

ODHODI: Matej Palčič (zaključek kariere), Michael Pavlović, Kevin Čustović, Tino Blaž Lauš, Deni Jurić, Bede Amarachi Osuji, Franjo Prce, Karlo Bručić, Tim Kruljac in Luka Vešner Tičić (Pari NN/RUS).

PRIHODI: Metod Jurhar (Celje), Sandro Jovanović (Aluminij), Luka Baš (Radomlje), Veljko Mijailović (Metalac/SRB), Dominik Kovačić (Kisvarda/MAD), Felipe Curcio, Nikola Burić (Legnano/ITA), Di Mateo Lovrić (Rogaška), Omar El Manssouri (Guingamp B/FRA), Ilan Bacha (Paris/FRA) in Dominik Simčić (Rijeka/HRV).

PODALJŠANJA POGODB: Timothe Nkada.

KOPER - PRIMORJE 2:0 (Strelec: Durmiši)
KOPER - BRINJE GROSUPLJE 4:2 (Strelca: Sule 2x, Petriško 2x)
KOPER - RIJEKA 0:1
KOPER - JADRAN DEKANI 3:0
(Strelci: Cisse, Durmiši, Manssouri)
KOPER - SABAH 0:1
KOPER - AUSTRIA CELOVEC 1:1
(Strelec: Groznica)

 

MURA

ODHODI: Ben Cottrell, Julien Lamyj, Daniel Katić, Alexandros Kyziridis, Žan Trontelj (Zorja Lugansk/UKR), Ivan Šarić in Žiga Kous (zaključek kariere).

PRIHODI: Mark Strajnar (Maribor), Gal Kurež (Rogaška), Vasilios Zogos (Kükesi/ALB) in Dario Vizinger (Warta Poznan/POL).

PODALJŠANJA POGODB: /.

MURA - CORVINUL HUNEDOARA 3:2 (Strelci: Antolin, Pucko, Jelovica)
MURA - MICHIGAN STARS 0:0
MURA - TSC BAČKA TOPOLA 0:4
MURA - ZORYA LUGANSK 

 

DOMŽALE

ODHODI: Zeni Husmani, Amadej Brecl, Ranaldo Biggs, Mirko Mutavčić (Primorje), Tilen Klemenčič, Lovro Štubljar (Celje), Filip Stuparević (Motherwell/ŠKO), Benjamin Markuš (Hartberg/AVT), Luka Topalović (Inter/ITA), Gašper Tratnik (Primorje) in Jošt Pišek (Celje).

PRIHODI: Luka Baruca (Gorica), Luka Kambič (Rogaška), Ajdin Mulalić (Rogaška), Rene Rantuša Lampreht (Rogaška), Rok Vodišek, Tomi Gobec (Bistrica), Bernard Zrilić (Rudeš/HRV), Nino Milić (Celje) in Rene Prodanović (Tolmin).

PODALJŠANJA POGODB: Daniel Offenbacher, Aljaž Zabukovnik, Abraham Nwankwo, Denis Nikić, Mark Šerbec in Lucas Erjavšek.

DOMŽALE - RUŽOMBEROK 2:2 (Strelca: Černe, Gobec)
DOMŽALE - RAPID BUKAREŠTA 3:4 (Strelci: Tolić, Štefanec, Krstovski)
DOMŽALE - STURM GRADEC 3:0 (Strelci: Malić/AG, Šturm, Štefanec)
DOMŽALE - RUKH 3:0 (Strelec: Kolobarić 3x)
DOMŽALE - GORICA 3:1 (Strelci: Hodžić, Baruca, Šerbec)

 

KALCER RADOMLJE

ODHODI: Luka Cerar (zaključek kariere), Rok Jazbec (zaključek kariere), Luka Baš (Koper), Tin Hrvoj (Auda/LAT), Vicko Ševelj (Dundee United/ŠKO), Nejc Klašnja (Brinje), Madžid Šošić (Hajduk/HRV), Ivan Krolo (Hajduk/HRV), Elvis Letaj (Hajduk/HRV) in Caio Da Cruz (Gorica/HRV).

PRIHODI: Marko Cukon (Istra 1961/HRV), Nino Vukasović (Sesvete/HRV), Matej Mamić (Sesvete/HRV), Jaša Jelen (Olimpija), Halifa Kujabi (Šenčur), Sandro Zukić (Rudar Velenje) in Niko Gajzler (Orijent/HRV).

PODALJŠANJA POGODB: Rok Ljutić in Ognjen Gnjatić.

KALCER RADOMLJE - SELEKCIJA HUNS 3:2 (Strelca: Bilić 2x, Cukon)
KALCER RADOMLJE - RAPID BUKAREŠTA 1:2 (Strelec: Duraković)
KALCER RADOMLJE - GLORIA BUZAU 2:2 (Strelca: Davidović, Korun)
KALCER RADOMLJE - HAJDUK 1:0 (Strelec: Štorman)
KALCER RADOMLJE - WOLFSBERGER 2:3
KALCER RADOMLJE - BRINJE GROSUPLJE 4:2 
(Strelci: Kujabi (2x), Gavrić, avtogol)
KALCER RADOMLJE - ALUMINIJ 3:3 (Strelci: Kukovec, Štorman, Kujabi)

 

PRIMORJE AJDOVŠČINA

ODHODI: Vuk Vuković, David Stanojević, Manuel Linussi, Anže Breščak, Miha Zavadlav, Nikola Grujić in Gregor Cigoj (Vipava).

PRIHODI: Andrej Bogićević (Masfout Club/ZAE), Mirko Mutavčić (Domžale), Žan Bešir (Nafta 1903), Elias Telles (Avenida/BRA), Semir Smajlagić (Radnički Niš/SRB), Gašper Tratnik (Domžale) in Tilen Klemenčič.

PODALJAŠNJA POGODB: Haris Dedić, Matic Zavnik, Nik Jermol, Tarik Čandić, Mark Gulić, Miha Dobnikar, Alexander Stožinič, Gašper Petek, Dušan Ignjatović, Maj Fogec, Domagoj Babin, Edvin Suljanović, Tony Macan, Matej Mavrič in Damir Zukić.

PRIMORJE AJDOVŠČINA - LUDOGOREC 0:5
PRIMORJE AJDOVŠČINA - KOPER 0:2
PRIMORJE AJDOVŠČINA - MTK BUDIMPEŠTA 1:5
(Strelec: Zavnik)
PRIMORJE AJDOVŠČINA - ČUKARIČKI 0:4
PRIMORJE AJDOVŠČINA - RIJEKA 1:7
(Strelec: Smajlagić)
PRIMORJE AJDOVŠČINA - BUDAFOKI 1:2

 

NAFTA 1903

ODHODI: Stjepan Oštrek (Beltinci), Mitja Novinić, Toni Lun Bončina (Vukovar/HRV), Mihael Rebernik, Blaž Urh, Rok Erniša, Ervin Nemeth (ZTE/MAD), Oliver Dinnyes, Matic Paljk, Josip Vuica (Osijek/HRV), Žan Bešir (Primorje), Žan Kumer, Stjepan Igrec in drugi.

PRIHODI: Zoran Lesjak (ZTE/MAD), Haris Kadrić (Gorica), Luka Božičković (Sloga Doboj/BIH), Tom Kljun (Aluminij), Luka Dumančić (Solin/HRV), Darko Hrka (Gorica), Rok Pirtovšek (Rogaška), Amadej Marinič (Gorica), Szabolcs Szalay (ZTE/MAD), Zsombor Senko (ZTE/MAD), Dragan Brkić (Gorica), Milan Klausz (ZTE/MAD), Zsombor Kalnoki-Kis (UAB Blazers/ZDA), Žan Mauricio (Olimpija) in Aron Dragoner (Empoli/ITA).

PODALJAŠNJA POGODB: Blaž Sintič.

NAFTA 1903 - FERENCVAROŠ 0:1
NAFTA 1903 - NAPREDAK 2:1
(Strelca: Kis, Szalay)
NAFTA 1903 - ZAGLEBIE LUBIN 0:1
NAFTA 1903 - ZTE 3:3
(Strelci: Kadrić, Lesjak, Szalay)

* Prihode novincev so potrdili klubi, ni pa nujno, da so nogometaši pri Nogometni zvezi Slovenije že registrirani kot člani klubov. 

Tekst: PDo
Foto: M24.si in klubi Prve lige Telemach

SORODNE NOVICE

  • 20.07.2024 | Prva liga Telemach
    Mura dobila prekmurski derbi
    Nogometaši Mure so v 1. krogu Prve lige Telemach premagali Nafto 1903 z 1:0 (0:0).
  • 20.07.2024 | Prva liga Telemach
    Koprčani do minimalne zmage pri Radomljah
    Nogometaši Kalcerja Radomelj so v 1. krogu Prve lige Telemach v Domžalah izgubili proti Kopru z 0:1 (0:0).
  • 19.07.2024 | Prva liga Telemach
    Zmaji v uvodni preizkušnji prvenstva premagali sinove burje
    Uvodno dejanje sezone 2024/25 je v ljubljanskih Stožicah pripadlo nogometašem Olimpije. Zmaji so bili z zadetkoma Rede Boultama in debitanta Dina Kojića boljši od ajdovskega Primorja.
  • 19.07.2024 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Celje - Bravo
    Celje in Bravo sta sezono odprla z evropskim napredovanjem, v nedeljo pa bodo Celjani in Ljubljančani zaprli uvodni krog prvenstva. Grofje branijo naslov državnih prvakov, Šiškarji napadajo ponovitev najuspešnejše sezone v zgodovini kluba.
  • 19.07.2024 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Maribor - Domžale
    Maribor bo po evropskem uvodu novo sezono Prve lige Telemach odprl s tekmo proti Domžalam, ki jih bo v prvenstvo popeljal novi strateg Erik Merdanović. Kdo bo uspešnejši v Ljudskem vrtu?
  • 19.07.2024 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Mura - Nafta 1903
    Že uvodni krog Prve lige Telemach bo postregel z enim od vrhuncev sezone, v Fazaneriji se bodo v prekmurskem derbiju pomerili nogometaši Mure in Nafte 1903. Kdo bo boljši v sosedskem dvoboju?
  • 19.07.2024 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Radomlje - Koper
    Radomlje so minulo sezono končale na devetem mestu, Koper je bil peti, kdo bo bolje uvrščen maja prihodnje leto? Mlinarji in kanarčki se bodo v sobotnem popoldnevu udarili ob Kamniški Bistrici.
  • 19.07.2024 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Olimpija - Primorje
    S petkovo tekmo v Stožicah se pričenja nova sezone Prve lige Telemach. Olimpija gosti Primorje, ki se je po majskem slavju v 2. SNL prebilo med prvoligaše. Kdo bo dobil uvodno dejanje prvenstva?
  • 18.07.2024 | Prva liga Telemach
    NZS predstavila novosti pred novo sezono
    Pred začetkom nove prvoligaške sezone smo pri Nogometni zvezi Slovenije predstavili novosti v povezavi z aktivnostmi, ki jih izvajamo na področju 1. SNL ter klubskega nogometa. Delovanje klubov je namreč ključno za razvoj nogometa in veliko pozornosti ter pomembnosti področju namenja tudi NZS.

DELI NA