Roltek Dob na pol poti

Roltek Dob je v prvi kvalifikacijski tekmi za 1. slovensko nogometno ligo v gosteh premagal kranjski Triglav z 2:0 (2:0). Povratna tekma bo v sredo, 6. junija, na Dobu pri Domžalah.

* ŠC Kranj, gledalcev 1500, sodniki: Skomina (Koper), Vidali (Gračišče), Patarić (Izola).
* Strelca: 0:1 Vuk (34.), 0:2 Kukavica (41.),
* Triglav Kranj: Pelko, Šturm, Zolić, Pokorn, Stjepanović, Ovčina, Burgar, Šušteršič (od 33. Krcič), Dolžan, Jelar (od 69. Šujica), Đurković (od 85. Romič).
* Roltek Dob: Vezirović, Avbelj, Češnjevar, Kukavica, Vuk, Stanko, Klopčič (od 83. Metelko), E. Mešanović, Kunstelj, D. Mešanović (od 73. Cimprič), Goropečnik.
* Rumeni kartoni: Ovčina, Zolić; Kukavica.
* Rdeč karton: /.

Nogometaši z Doba pri Domžalah so z odliko opravili prvi del naloge in so na lepi poti v elitno druščino. Drugouvrščena zasedba iz druge slovenske nogometne lige je v današnjem "prvem polčasu" prelisičila devetouvrščeno iz elitne lige in si pred sredino povratno tekmo na domačem igrišču, ki se bo začela ob 17. uri, priigrala lepo zalogo v zadetkih.

Izbranci gostujočega trenerja Jerneja Javornika so v prvem polčasu prikazali zelo všečno igro, svojo dopadljivo predstavo pa so kronali z dvema zadetkoma. Goste je po dobro izpeljanem nasprotnem napadu v vodstvo popeljal Boris Vuk, ki je v končnici akcije zanesljivo ukanil tudi domačega vratarja Žana Pelka.

V izdihljajih prvega polčasa je domača obramba naredila grobo napako, nesporazum med Pelkom in Klemnom Šturmom pa je v 41. minuti spretno izkoristil Armin Kukavica in povišal na 2:0.

Favorizirani Kranjčani so si v prvem polčasu priigrali nekaj lepih priložnosti, a so bili v končnicah premalo zbrani, Dejan Burgar pa je v 36. minuti zatresel okvir vrat.

V drugi polovici tekme so gostitelji zaigrali na vse ali nič, nekoliko bolj obrambno naravnani gosti pa so neprestano pretili iz bliskovitih nasprotnih napadov. Predvsem nevaren je bil Vuk, strelec prvega gola na današnji tekmi je bil nekajkrat prehiter za domače obrambne igralce, v 59. minuti pa je celo zadel vratnico.

Izjemno disciplinirano predstavo so pokazali tudi njegovi soigralci v obrambi, ki so navkljub gorenjski premoči in nekaterim njihovim (pol)priložnostim svojo mrežo ohranili nedotaknjeno in poskrbeli za veselje pri svojih privržencih.