07.05.2024 | A
Šeško nadaljuje z odlično strelsko formo

Minuli konec tedna so bili slovenski reprezentanti znova na delu v klubskih tekmovanjih. Benjamin Šeško je v Bundesligi dosegel svoj peti zaporedni in skupno dvanajsti zadetek, v francoski Ligue 2 pa se je z novo asistenco izkazal Žan Vipotnik.

V nemški Bundesligi je Šeško tri kroge pred koncem z Leipzigom gostoval pri Hoffenheimu. Biki so imeli pred 32. krogom na 4. mestu lestvice 5 točk prednosti pred dortmundsko Borussio.  Šeško je svoje moštvo v vodstvo popeljal v 38. minuti srečanja, ko je po predložku Rauma z glavo premagal domačega vratarja. Leipzig je v nadaljevanju srečanja dobil rdeči karton in v zadnji minuti prejel izenačujoči zadetek. Sedaj ima moštvo Marca Roseja le še tri točke prednosti pred Borussio s katero se bori za mesto v skupinskem delu Lige prvakov. V prihodnjem krogu Biki gostijo Werder Bremen.

V francoski drugi ligi si je Bordeaux z zmago proti Ajacciu zagotovil obstanek, po tem ko je na Korziki slavil z visokih 4:0. Srečanje je od prve minute začel slovenski napdalec Žan Vipotnik, izkazal pa se je že v 6. minuti ko je na nasprotnikovi polovici prestregel podajo domačega moštva in žogo preusmeril do soigrala Diaza, ki je zadel za vodstvo Girondincev. Varovanci Alberta Riere se bodo do konca prvenstva pomerili še z Concarneaujem in moštvom Pau FC.