20.03.2024 | A
Slovenci na Malto po dobro tekmo

Slovenska nogometna reprezentanca bo danes popoldne odpotovala na Malto, kjer jo v četrtek ob 19. uri čaka prva pripravljalna tekma za letošnje evropsko prvenstvo v Nemčiji.

Na novinarski konferenci na Brdu pri Kranju je namesto selektorja Keka, ki je bil odsoten zaradi smrti v družini, svoje misli pred tekmo strnil pomočnik Boštjan Cesar. Poudaril je, da so priprave potekale dobro in brez večjih težav, vse treninge je opravil tudi Benjamin Verbič, ki je bil malce načet, manjše skrbi ima le Sandi Lovrić.

"Nekatere spremembe bomo v ekipi opravili že na prvi tekmi, zadnje informacije bodo igralci dobili danes. Nikakor ne bomo pustili, da Malta vodi igro, ampak bomo skušali takoj visoko napasti," je dejal Cesar in se ozrl na ekipo Malte.

"Malta napreduje iz leta v leto. Na precej tekmah je pokazala lepo igro, prihaja v priložnosti, mogoče jim manjka nekaj kakovosti pri zaključkih, ampak je zanimiva ekipa. Maltežani bodo imeli toliko priložnosti, kot jim jih bomo mi dovolili. Poskušali bomo celo tekmo nadzorovati ritem in seveda zmagati," je še povedal Cesar.

Kapetan Jan Oblak je poudaril, da sta pomembni obe marčevski tekmi, tako proti Malti kot v torek doma proti Portugalski. "Čakata nas dve pomembni tekmi v pripravah na EP. To je to, kar smo vsi čakali. Proti Malti bo tudi pomembna tekma, tako kot vsaka. Tudi izid bo pomemben, ker se s pozitivnim izkupičkom dviguje samozavest. Verjamem, da bomo pokazali dobro igro in bomo na koncu zadovoljni," je dejal Oblak.

Slovenija si je z zadnjimi uspehi in uvrstitvijo na EP zagotovila določen status. "Ta pa se v nogometu hitro menja. Pomembna je vsaka naslednja tekma. Uvrstili smo se na EP, ampak to je preteklost. Zdaj so novi cilji in nove želje. Moramo vse narediti, da status ohranimo in nadaljujemo dober niz," je pristavil Oblak.

Tudi on je dodal, da si na EP želijo doseči lep rezultat, ne le nastopiti tam. "Tudi zato sta ti dve tekmi pomembni, vsak tekmec je vreden spoštovanja. Tudi tekma z Malto ne bo lahka, saj tudi ona napreduje iz leta v leto. Veliko ekip je imelo na Malti težave, tudi mi. Tako da pričakujem trdo tekmo in treba bo dati vse od sebe," je še povedal Oblak.

Z Malto, 172. na lestvici Mednarodne nogometne zveze, so se Slovenci, ki so 55. na svetovni lestvici, nazadnje merili v kvalifikacijah za SP 2022 in obakrat zmagali, v gosteh z 1:0, doma pa s 4:0. Sicer pa ima Slovenija v medsebojnih tekmah z Maltežani še pet zmag in neodločen izid. Po Malti pa Slovence v torek v Stožicah čaka še težko pričakovani obračun s Portugalci.

Tekst: STA, MKo
Foto: m24.si

SORODNE NOVICE

  • 23.06.2025 | A
    Jaka Bijol postal član Leeds Uniteda
    Nogometni klub Leeds United, ki se je vrnil v elitno angleško ligo, je na svoji spletni strani tudi uradno potrdil nakup slovenskega reprezentančnega branilca Jake Bijola. Šestindvajsetletni Slovenec je z novimi delodajalci podpisal petletno pogodbo.
  • 11.06.2025 | A
    Zmagi pozitivna popotnica za jesenski začetek kvalifikacij
    Slovenska nogometna reprezentanca je končala junijski cikel z dvema zmagama. V gosteh je prejšnji teden ugnala Luksemburg, v torek pa v Celju še Bosno in Hercegovino in si s tem pripravila lepo popotnico pred jesenskimi kvalifikacijami za svetovno prvenstvo 2026. Selektor Matjaž Kek pa vseeno opozarja, da morajo še na višjo raven.
  • 10.06.2025 | A
    Mojstrovina Verbiča in prvenec Vombergarja za prvo zmago proti BiH
    Slovenska nogometna reprezentanca je v Celju igrala prijateljsko tekmo z Bosno in Hercegovino ter slavili z 2:1 (0:0). Za Slovenijo, ki je v petek v Luksemburgu zmagala z 1:0, je v 63. minuti zadel Benjamin Verbič, v 89. pa z bele pike Andres Vombergar.
  • 10.06.2025 | A
    Pomembne informacije pred tekmo z Bosno in Hercegovino
    Slovenska nogometna reprezentanca se bo danes ob 18:00 v Celju pomerila z reprezentanco Bosne in Hercegovine. Nogometna zveza Slovenije (NZS) je za obiskovalce pripravila posebne napotke, ki vam bodo olajšali prihod na prizorišče tekme in izboljšali navijaško izkušnjo.
  • 10.06.2025 | A
    Ugodna ponudba paketnih vstopnic za kvalifikacije za SP 2026
    Kot v preteklih letih je Nogometna zveza Slovenije tudi tokrat pripravila ugodno ponudbo za navijače, ki bodo Slovenijo podpirali na vseh treh domačih tekmah. Začenja se namreč prodaja paketnih vstopnic za domače kvalifikacijske tekme slovenske reprezentance v letu 2025 v sklopu kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026.
  • 10.06.2025 | A
    V prodaji vstopnice za začetek kvalifikacij
    Septembrski uvod v kvalifikacije za SP 2026 bo za Slovenijo vse prej kot preprost. V Stožice prihaja Švedska, ki je Slovenijo v Ljubljani nazadnje porazila. Vstopnice so že v prodaji.
  • 09.06.2025 | A
    Dvoboji z reprezentancami nekdanje Jugoslavije vedno prinašajo določeno napetost
    Slovensko nogometno reprezentanco v torek ob 18. uri na stadionu Z'dežele v Celju čaka prijateljska tekma z reprezentanco Bosne in Hercegovine. Selektor Matjaž Kek pred dvobojem poudarja, da tekme z reprezentancami nekdanje Jugoslavije vedno prinašajo določeno napetost.
  • 08.06.2025 | A
    Novi obrazi so pokazali pravi karakter
    Slovensko nogometno reprezentanco v torek v Celju čaka še zadnja pripravljalna tekma pred začetkom jesenskih kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026. Po zmagi v Luksemburgu se bodo varovanci Matjaža Keka tokrat pomerili z Bosno in Hercegovino.
  • 07.06.2025 | A
    Nimamo tako kratke klopi, kot morda včasih mislimo
    Reprezentanca Slovenije je z golom Tamarja Svetlina dobila pripravljalno tekmo z Luksemburgom. Kako sta srečanje doživela selektor Matjaž Kek in junak zmage Tamar Svetlin?
  • 06.06.2025 | A
    S prvencem Svetlina do zmage v Luksemburgu
    Reprezentanca Slovenije je v Luksemburgu dobila prvo junijsko preizkušnjo. Pripravljalno srečanje je z reprezentančnim prvencem ob koncu prvega polčasa odločil Tamar Svetlin.

DELI NA