Koprčani gostijo nogometaše Triglava, ki trepetajo pred izpadom v drugoligaško konkurenco. Kanarčkov pa še zdaleč ne čaka lahka naloga, saj se Gorenjci na Bonifiki tradicionalno dobro počutijo.
* Stadion Bonifika, gledalcev 400, sodniki: Žganec (Ljubljana), Podobnik (Veliki Gaber) in Pavlič (Laze v Tuhinju).
* Strelci: 1:0 Palčič (26.), 2:0 Lotrič (38.), 3:0 Pilčić (89.).
* Luka Koper: Simčič, Šme, Blažič, Guberac, Lotrič (od 83. Gregorič), Ivetić, Črnigoj, Hadžić, Palčič (od 54. Pučko), Štromajer (od 68. Pilčić), Ćovilo.
* Triglav: Curanović, Šturm, Diallo, Klemenčič, Krcić (od 86. Poplatnik), Udovič, Šmit, Križaj, Poljanec, Palibrk, Majcen (od 78. Redžić).
* Rumeni kartoni: Hadžić, Ćovilo, Simčič; Diallo, Krcić, Udovič.
* Rdeč karton: /.
Koprčani so tretjič na štirih medsebojnih tekmah v sezoni premagali Triglav in ostali v boju za (vsaj) drugo mesto na lestvici. Primorci so že v prvem polčasu postavili trdne temelje 18. zmagi v sezoni, ko so Gorenjcem, ki še vedno zaostajajo za štiri točke za predzadnjo Krko, zabili dva zadetka.
Koprčane do konca čakajo še gostovanji v Novi Gorici in Zavrču ter domača obračuna z Domžalami in Rudarjem, s katerim se - glede na veliko prednost Maribora - borijo za naslov podprvaka. Triglavane pa čaka težko delo v boju za obstanek, v zadnjih štirih tekmah bodo gostili Olimpijo in Domžale ter gostovali v Mariboru in Novem mestu.
Po poskusih Nejca Križaja v peti minuti in dvakrat Jake Štromajerja v sedmi in 24. minuti je potem prišlo do spremembe izida. Ivica Guberac je izvedel prosti strel, njegovo visoko podajo v kazenski prostor pa je izkoristil Matej Palčič, ki je pritekel iz ozadja in z glavo žogo poslal v mrežo.
Pet minut pozneje je znova, takrat s "škarjicami", poskusil Križaj, a je bil njegov strel malce premalo natančen. V 38. minuti je po globinski podaji v prazen prostor osamljen proti vratarju gostov stekel Mitja Lotrič, v dvoboju ena na ena je koprski napadalec zmagal. Z diagonalnim strelom je zadel za 2:0. Tri minute pozneje je Palčič z desne strani podal pred vrata, po Štromajerjevem strelu z glavo pa je žoga zadela le prečko.
V drugem polčasu je rahlo poškodovanega Palčiča zamenjal Matej Pučko, prav ta pa je trikrat pobegnil gostujoči obrambi, vendar razen panike pred vrati gostov spremembe izida ni bilo. Gosti so se v drugem delu drugega polčasa nekoliko otresli pritiska domačih.
Velja omeniti poskusa Križaja v 70. minuti, ko je s petih metrov streljal v Vasjo Simčiča, zatem pa je dobro poskusil tudi Alen Krcić s 25 metrov, a žogo poslal čez gol. Končnica je spet pripadla domači ekipi. Najprej je Miroslav Ćovilo z glavo poslal žogo za las mimo vrat, v 89. minuti pa je Miha Blažič izvedel prosti strel s 25 metrov, iznajdljivi rezervist domačih Dražen Pilčič pa je žogo preusmeril v gol za končnih 3:0.
Koprčani bodo v 33. krogu v soboto gostovali v Novi Gorici, Triglav pa bo gostil Olimpijo.
Tekst: STA
Foto: Ekipa