Vanoli zapustil koprsko klop

Koprčani si krog pred koncem sezone prvenstva še niso zagotovili obstanka v Prvi ligi Telekom Slovenije, po današnjem porazu z Mariborom pa se je s trenerskega stolčka poslovil Rodolfo Vanoli.

"Iz FC Koper sporočamo, da je po tekmi 35. kroga državnega prvenstva prišlo do sporazumne prekinitve sodelovanja z glavnim trenerjem Rodolfom Vanolijem," so zapisali pri primorskem prvoligašu in dodali, da bo moštvo v zadnjem krogu vodil Nedžad Okčić. Mož, ki je kanarčke leta 2010 popeljal do naslova državnih prvakov, trenutno deluje v mladinskem pogonu kluba.

Koper se bo v zadnjem krogu Prve lige Telekom Slovenije pomeril s Celjem, dvoboj v knežjem mestu pa odloča o potniku v dodatne kvalifikacije.

Tekst: PDo
Foto: M24.si

SORODNE NOVICE

  • 04.07.2025 | Prva liga Telemach
    Iz Kopra v Kidričevo
    Wisdom Sule bo v sezoni 2025/26 kot posojeni član Kopra nastopal za Aluminij.
  • 01.07.2025 | Prva liga Telemach
    Koprčani z novincema v zadnji vrsti
    Šestindvajsetletni Jasmin Čeliković in tri leta mlajši Brice Negouai sta okrepila obrambo Kopra!
  • 21.06.2025 | Prva liga Telemach
    Koper do visoke zmage, uspešna tudi Olimpija
    Koprčani so na Kodeljevem napolnili mrežo makedonske Škendije, Olimpija pa je v drugem polčasu strla odpor Vardarja. Mura je prišla do tesne zmage v obračunu z Mozirjem, Domžalčani pa so po preobratu v drugem polčasu izgubili z banjaluškim Borcem.
  • 16.06.2025 | Prva liga Telemach
    Josip Iličić oblekel dres Kopra
    Josip Iličić bo nogometno kariero nadaljeval na Bonifiki, so potrdili v taboru Koprčanov. Vrste kanarčkov zapuščajo trije nogometaši, Di Mateo Lovrić, Gabriel Groznica in Nikola Krajinović.
  • 13.06.2025 | Prva liga Telemach
    Koprčani z novim Francozom
    Na Bonifiki so razkrili prvega poletnega novinca, novi član Kopra je 21-letni Charles Divialle-Corbière.
  • 12.06.2025 | Prva liga Telemach
    Koprčani uvodoma v Dekanih
    S pripravami na sezono 2025/26, ko jih čaka tudi evropski izziv, so pričeli tudi nogometaši Kopra. Četa Slaviše Stojanovića je uvodoma vadila v bližnjih Dekanih.
  • 28.05.2025 | Prva liga Telemach
    Tomi Jurić še dve leti za Koper
    Tomi Jurić za zadetek v Prvi ligi Telemach v povprečju potrebuje vsega 62 minut, tudi v prihodnje pa bo pomemben adut koprskega napada. Bivši reprezentant Avstralije bo za kanarčke igral še dve leti, do konca sezone 2026/27.
  • 27.05.2025 | Prva liga Telemach
    Popović zapušča Bonifiko
    Denis Popović po izteku pogodbe zapušča koprske vrste, so sporočili z Bonifike.
  • 25.05.2025 | Prva liga Telemach
    Sezono sklepa zmaga Kopra
    Nogometaši Mure so v 36. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Kopru z 1:3 (1:2).
  • 24.05.2025 | Prva liga Telemach
    Jurhar in Baš ostajata na Bonifiki
    Domen Jurhar in Luka Baš sta se v letošnji sezoni izmenjevala v golu Kopra, ob koncu prvenstva pa sta s "kanarčki" podaljšala sodelovanje, Bonifika bo njun dom do leta 2028.

DELI NA