06.09.2023 | Prva liga Telemach
Vermezović je novi trener Mure

Vladimir Vermezović je novi trener soboške Mure. Šestdesetletni Srb je dvakrat sedel na klopi Partizana, nazadnje je deloval v Združenih arabskih emiratih, s Sobočani pa je sklenil pogodbo do konca sezone 2023/24.

"Takoj, ko se je s klopi Mure poslovil Dejan Grabić, smo povedali, da si bomo vzeli čas za imenovanje novega trenerja, da bomo možnosti tehtno in preudarno pregledali. Na koncu smo se glede na situacijo in naše zmožnosti odločili za izkušenega trenerja Vladimirja Vermezovića, saj so naši pogledi na usmeritve in cilje kluba skupni. Lahko povem, da smo dobili karizmatičnega in delavnega trenerja, ki ima bogat življenjepis. Verjamem, da bo s svojimi izkušnjami pripomogel k temu, da se bo krivulja začela obračati nazvgor," je o novem trenerju dejal predsednik Mure Robert Kuzmič.

Vermezović verjame, da se lahko z Muro bori tudi za vrh lestvice Prve lige Telemach: "Po pogovoru s predsednikom, športnim in tehničnim direktorjem, sem se videl v ambicioznih načrtih kluba, kjer ni izključena tudi borba za sam vrh. Seveda bo poudarek tudi na razvoju mladih nogometašev, prav tako je zelo pomemben rezultat. Vesel sem, da sem ponovno v črno-belem, saj ta barva predstavlja velik del mojega življenja. S strokovnim kadrom se bomo zavzemali za to, da ljubezen, ki jo kažejo ti čudoviti navijači, prenesemo v slačilnico. To bo prvi cilj."

Beograjčan je, kot je dejal že sam, močno povezan s črno-belo kombinacijo, saj je pri Partizanu deloval tako v igralski kot trenerski vlogi. Nekdanji branilec je igral še za Sporting Gijon, Salamanco, Panionios in Hannover, kot trener pa se je preizkušal tudi pri Spartaku iz Trnave, Budučnosti ter južnoafriških Kaizer Chiefs in Orlando Pirates.

Tekst: PDo
Foto: M24.si

SORODNE NOVICE

  • 10.05.2025 | Prva liga Telemach
    Brez zmagovalca v Murski Soboti
    Nogometaši Mure in Olimpije so se v 34. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 1:1 (1:1).
  • 08.05.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Mura - Olimpija
    Mura bo skušala do prve zmage po skoraj dveh mesecih priti v soboto, ko v Fazaneriji gostujejo ranjeni zmaji. Se bo Olimpija pustila presenetiti ali bo popravila vtis z velikega derbija?
  • 03.05.2025 | Prva liga Telemach
    Radomljani ugnali in prehiteli Muro
    Nogometaši Kalcerja Radomelj so v 33. krogu Prve lige Telemach premagali Muro z 2:0 (0:0).
  • 01.05.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Radomlje - Mura
    Mura je v Spodnji Šiški osvojila edino aprilsko točko in prekinila niz petih porazov, Radomljane pa je po Celju premagal še Maribor.
  • 28.04.2025 | Prva liga Telemach
    Bravo z igralcem več vendarle do remija
    Nogometaši Brava in Mure so se na tekmi 32. kroga Prve lige Telemach v Ljubljani razšli brez zmagovalca, končni izid je bil 1:1 (0:1).
  • 25.04.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Bravo - Mura
    Dvaintrideseti krog Prve lige Telemach bo podaljšan v ponedeljek, ko se bosta v Šiški udarila Bravo in Mura, ki jo bo prvič vodil novi strateg Ivan Kurtušić. Kdo bo boljši v prestolnici?
  • 25.04.2025 | Prva liga Telemach
    Matjaža Keka na klopi Mure nasledil Ivan Kurtušić
    Črno-bele bo v zaključek Prve lige Telemach popeljal novi strateg. Matjaž Kek mlajši se vrača v vlogo pomočnika, novi trener Mure pa je Ivan Kurtušić. Štiridesetletni Srb je nazadnje deloval v Kirgizistanu.
  • 21.04.2025 | Prva liga Telemach
    Maribor s preobratom v Fazaneriji prekinil niz brez zmage
    Preobrat tudi na drugi nedeljski tekmi. Mura je povedla z enajstmetrovko Amadeja Maroše, s točkami pa domov odhaja Maribor. Domačo mrežo je v 82. in 84. minuti zatresel Kai Meriluoto.
  • 18.04.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Mura - Maribor
    Enaintrideseti krog bodo s prekmursko-štajerskim derbijem sklenili nogometaši Mure in Maribora. Sobočani skušajo prekiniti niz štirih porazov, Mariborčani zmago neuspešno napadajo na treh ligaških tekmah.
  • 13.04.2025 | Prva liga Telemach
    Celjani v izdihljajih do novega preobrata in zmage
    Nogometaši Celja so dolgo hodili po robu novega spodrsljaja, s preobratom v drugem polčasu pa so prišli do zmage. Po izenačenju Svita Sešlarja je dvoboj z Muro po enajstmetrovki v 95. minuti odločil Tamar Svetlin.

DELI NA