Zmaga Mariboru, poraz Olimpiji

Za nogometaši Maribora in Olimpije sta novi preizkušnji na turških tleh. Ljubljančani so po dveh zadetkih v drugem polčasu izgubili s St. Pöltnom, Maribor pa je v dvoboju z Borcem dosegel štiri gole.

Dvoboj Mariborčanov in Banjalučanov bi moral trajati 90, a so nogometaši odigrali zgolj 45 minut. Bosansko-hercegovski drugoligaš po koncu prvega polčasa ni želel nadaljevati tekme, češ da se Štajerci niso držali dogovora. Mreža Borca se je sicer zatresla štirikrat, v 13. minuti jo je načel Luka Uskoković, štiri minute kasneje je bil natančen Jasmin Mešanović, nakar je dvakrat udaril še Marcos Tavares.

Slabše je šlo zmajem, ki so klonili v zadnji četrtini srečanja klonili dvakrat. Avstrijci so po neizkoriščenih priložnostih na obeh straneh povedli v 71. minuti, ko je Lupeta po kotu zatresel lastno mrežo. Vidmarja je v 75. minuti rešil okvir gola, tri minute kasneje pa je čuvaja ljubljanske mreže matiral Rene Gartler.

Novo srečanje so odigrali tudi Goričani, ki so gostovali v bližnjih Biljah in z 2:1 izgubili s tamkajšnjim drugoligašem. Gostitelji so v 70. minuti povedli z golom Slaviera, deset minut kasneje je izenačil Kotnik, za zmago črno-belih pa je pet minut pred koncem tekme poskrbel Vencato. Gorica je sicer zaigrala v močno pomlajeni postavi.

BILJE - GORICA 2:1 (0:0)

Strelci: Slaviero (70'), Vencato (85'); Kotnik (80')
Gorica: Likar, Hodžić, Ljutić, T. Kavčič, Celcer, Jermol, Veladžić, Kolenc, Basholli, Gulić, Leban. Igrali so še: Bičić, A. Marinič, Matič, Cvijanović, L. Marinič, Kotnik. Trener: Nermin Bašić.

MARIBOR - BORAC BANJA LUKA 4:0

Strelci: Uskoković (13'), Mešanović (17'), Tavares (27', 43')
Maribor: Cotman, Milec, Rajčević, Uskoković, Kolmanič, Vrhovec, Pihler, Vršič, Žugelj, Mešanović, Tavares. Trener: Darko Milanič.

OLIMPIJA - ST. PÖLTEN 0:2

Strelca: Lupeta (71'/ag), Gartler (78')
Olimpija: Vidmar, Gasser, Bagnack, Mujčić, Jurčević, Putinčanin, Çekiçi, Brkić, Črnic, Kadrić, Lukanović. Igrali so še: Jakupović, Kregar, Petrović, Kurež, Burin, Boayke, Gorenc, Maksimenko, Štiglec, Suljić, Kapun, Tomić, Savić, Lupeta, Kronaveter. Trener: Robert Pevnik.