Goričani ugnali Sežance, Celje remiziralo z Nafto

Jiri Jarošik se je na klopi Celja predstavil z remijem, grofje so na Olimpu gostili lendavsko Nafto. V Novi Gorici so se v primorskem obračunu udarili Goričani in Sežanci. Zmage so se razveselili modro-beli.

Kraševci so v Novi Gorici zaigrali precej zdesetkani. Novi strateg Igor Božič je pogrešal Koprivca, Hlada, Nemanicˇa, Brisˇkija, Mihaljevic´a, Makoumbouja, Kouaoja in Ndzengueja. Gostitelji so z golom Vanje Ilića, ki se dokazuje na preizkušnji, povedli v 13. minuti, izid polčasa pa je v 26. minuti postavil Aldair Djalo. Goričani so znova povedli po uri igre, ko je sežansko mrežo zatresel Žan Vipotnik. Gre za mladinca Maribora, ki je jeseni na osmih tekmah dosegel kar 16 zadetkov.

Celjani so se na Olimpu pomerili z lendavsko Nafto. Lanskoletni finalist pokalnega tekmovanja je dobil prvi polčas dvoboja. V polno je meril Nermin Haljeta, sicer Celjan in nekdanji nogometaš Šampiona. Štajerci so izenačili sredi drugega polčasa, ko je lendavsko mrežo zatresel Valentin Zekhov. Pri državnih prvakih so zapisali, da je Jarošik priložnost za igro ponudil 22 nogometašem, a postave niso razkrili.

Nogometaši Mure so pred odhodom na priprave v Turčijo odigrali 45 minut dolgo medsebojno tekmo. Zaradi lažjih poškodb so preventivno počivali Šturm, Ouro in Marič. Po prilagojenem programu vadijo Obradović, Karamarko, Kozar, Mandić in Simić, poškodovani Brkić pa je izven pogona.

CELJE - NAFTA 1903 1:1 (0:1)

Strelca: Zekhov (68'); Haljeta (16')

GORICA - CB24 TABOR SEŽANA 2:1 (1:1)

Strelci: Ilić (13'), Vipotnik (60'); Djalo (26')
Gorica: Marjanović, Širok, Zirdum, Grudina, Paljk, Nkama, Kačinari, Ilić, Marinič, Oyewusi, Velikonja. Igrali so še: Likar, Podgornik, Mevlja, T. Kavčič, M. Kavčič, Jermol, Cvijanović, Baruca, Hodžić, Vipotnik, Begić.
Tabor: Rener, Ristić, Rauer, Ovsenek, Salkić, Aliaj, Krivičić, Grobry, Djalo, Rovas, Stančič. Igrali so še: Hovelja, Kompare, Mahne, Agnoletti, Specogna, Sever, Stanković, Stare.