3. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  28.07.2013 ob 20.30

Olimpija

5 : 0

Krka

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Vidali Manuel (1. pomoč), Bensa Uroš (2. pomoč) , Čeferin Darko (4. sodnik)
Delegat:
Št. gledalcev: 500

Petarda Olimpije za tolažbo

Olimpija - Krka 5:0 (3:0)

* ŠRC Stožice, gledalcev: 400, sodniki: Jug (Tolmin), Vidali (Gračišče), Bensa (Kojsko).
* Strelci: 1:0 Delamea Mlinar (7.), 2:0 Omladič (19.), 3:0 Trifković (37.), 4:0 Đurković (56.), 5:0 Šporar (75.).
* Olimpija: Šeliga, Zarifović, Trifković, Đurković, Šporar, Fink (od 81. Jović), Ivelja, Delamea Mlinar, Omladič (od 65. Zorc), Baskera, Zeba (od 73. Vicente).
* Krka: Obradovič, Grabus, Radulović (od 36. Volarič), Vučkić, Krcić, Marošević (od 64. Košnik), Ihbeisheh, Mbognou, Cvijanović (od 80. Dežmar), Bešić, Lekić.
* Rumeni kartoni: Omladič; Bešić, Ihbeisheh, Vučkić.
* Rdeč karton: /.

Zeleno-beli so tokrat na domačem stadionu gostili novinca v prvoligaški druščini, novomeško Krko, ki je v uvodnih dveh krogih tako kot Olimpija zbrala eno točko. V taboru Olimpije so pred tekmo poudarjali, da je danes zmaga pred domačimi navijači nujna.

V uvodnih minutah tekme je bila Krka enakovreden nasprotnik, nakar je pobudo prevzela Olimpija, ki je prvi zadetek dosegla že v 7. minuti. Po udarcu iz kota je Nik Omladič lepo podal naravnost na glavo Antonia Delamee Mlinarja, ki je premagal vratarja gostov Matka Obradoviča. Krkaši so si v 16. minuti priigrali lepo priložnost, ko je s kakšnih 35 metrov pravo bombo sprožil Josip Marošević, a je domači vratar Aleksander Šeliga njegov strel obranil.

To zmajev ni zmedlo, saj so stopnjevali ritem in že v 19. minuti vodstvo povišali na 2:0, ko je bil uspešen Omladič, ki je zadel z lepim strelom z dobrih 20 metrov, ob katerem je bil Obradovič brez moči. A to še ni bilo vse, kar so pokazali Ljubljančani v prvem delu igre, saj je v 37. minuti na 3:0 vodstvo domačih povišal Damjan Trifković, ko je po lepi podaji iz kota visoko skočil in žogo z glavo od vratnice poslal v gol.

V drugem delu se razmerje moči ni bistveno spremenilo. Ljubljančani so imeli pobudo, razigran je bil Omladič, gosti pa so priložnosti iskali predvsem iz protinapadov. Že v 56. minuti so zmaji povišali vodstvo na 4:0. Enis Đurković je izkoristil napako Krkine obrambe in iz kazenskega prostora lepo zadel ob levi vratnici Obradoviča ter dosegel prvi prvenstveni gol v dresu Olimpije.

Ritem igre je v drugem delu nekoliko padel, v 74. minuti je najprej s strelom v okvir vrat poizkusil Andraž Šporar, a se je vratar Obradovič izkazal z izvrstno obrambo. Le malo za tem se je Šporar sam znašel pred kazenskim prostorom in od vratnice poslal žogo za hrbet Obradoviča za vodstvo zmajev s 5:0. Gosti so sicer skušali priti vsaj do častnega zadetka, a je bila tokrat obramba Olimpije dovolj zbrana.

Nogometaši Krke bodo v 4. krogu državnega prvenstva v soboto, 3. avgusta, v domačem Novem mestu gostili Domžale, medtem ko je tekma 4. kroga Prve lige Telekom Slovenije med Olimpijo in Mariborom za zdaj preložena.