36. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  20.05.2012 ob 17.00

Rudar

5 : 2

Nafta

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Ul Bojan (1. pomoč), Vidali Manuel (2. pomoč) , Mežnar Tadej (4. sodnik)
Delegat: Kranjec Sandi
Št. gledalcev: 700

Kanonada in hat-trick

Rudar je v 36. krogu Prve lige v Velenju premagali lendavsko Nafto s 5:2 (4:0).

Dvoboj Rudarja in Nafte ni odločal o ničemer več. Rudar je bil v varnem zavetju sredine lestvice, medtem ko je bila Nafta že "določena" za odhod v nižji rang tekmovanja. Slednja je tokrat kapitulirala že po 17 minutah, saj je do takrat iz svoje mreže pobrala že štiri žoge, tri po zaslugi Mateja Podlogarja.

Rudar je sezono končal na šestem, Nafta pa na zadnjem, desetem mestu.

Popolnoma nemotivirana Nafta je tokrat belo zastavo izobesila že v prvi polovici prvega polčasa, ko je prejela kar štiri gole. Kanonado je odprl Aljaž Krefl v deveti minuti, nato pa je na sceno stopil Matej Podlogar. V 11. minuti je preigraval po levi strani in nato matiral Saša Balažica. V 15. minuti je isti igralec zatresel prečko, znova pa je zadel v 16. minuti, ko so domači uspešno izigrali domačo obrambo, Podlogar pa je nato sam dobil dvoboj z Naftinim vratarjem.

Do hat-tricka je prišel v 18. minuti, ko je zadel z glavo po podaji Leona Črnčiča. Slednji je bil blizu zadetka v 32. minuti, vendar mu je veselje preprečila prečka. V nadaljevanju so Velenjčani popustili, tako da se v tem delu igre Naftina mreža ni več zatresla.

Drugi polčas so aktivneje začeli Lendavčani, ki so trikrat sprožili proti golu, najbolj nevarno pa je bilo v 56. minuti, ko je Boban Savič dvakrat posredoval po strelih Mihe Korošca in Naserja Kajtazija. V 61. minuti je na drugi strani izjemno priložnost zapravil Črnčič, ki je po podaji z desne strani zgrešil praktično prazna vrata.

Zato pa je mrežo zatresel Tadej Lebar v 70. minuti, ko je unovčil podajo Davida Tomažič-Šeruge z leve strani in znižal zaostanek. A ta se je znova povišal v 80. minuti, ko se je med strelce vpisal Črnčič, ki je zadel z roba kazenskega prostora za 5:1, končni izid 5:2 pa je postavil Blaž Dolinar v 90. minuti. V 86. minuti se je od navijačev Rudarja poslovil vratar Savič, ki je odigral zadnjo tekmo v velenjskem dresu.