3. krog |  Kranj, Športni center Kranj |  28.07.2013 ob 18.00

Triglav Kranj

1 : 2

Zavrč

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Benc Uroš (2. pomoč) , Borošak Alen (4. sodnik)
Delegat: Vrenk Drago
Št. gledalcev: 400

Zavrč še do druge zaporedne zmage

Triglav - Zavrč 1:2 (0:1)

* Športni center Kranj, gledalcev 700, sodniki: Vinčić (Maribor), Vukan (Apače), Benc (Rače).
* Strelci: 0:1 S. Čeh (35.), 0:2 Fuček (74.), 1:2 Nukić (86.).
* Triglav: Pelko, Zolić, Boben, Sever, Pokorn, Klemenčič, Mlakar (od 46. Stjepanović), Kongnyuy, Bubanja (od 56. Redžić), Đajić, Nukić.
* Zavrč: Fink, S. Čeh, Murko, Roškar, Kokol (od 67. Kouter), Šafarić, Brlečić, Golubar, Buzeti (od 67. Fuček), Kelenc, Benko (od 76. A. Čeh).
* Rumeni kartoni: Klemenčič, Stjepanović; Golubar, S. Čeh, Kouter.
* Rdeč karton: Klemenčič (59.).

Novi prvoligaši iz Zavrča so po treh krogih najprijetnejše presenečenje začetka državnega prvenstva. Potem ko so v prvem krogu nesrečno izgubili proti Mariboru, v drugem doma premagali Celje, so v Kranju zabeležili še prvo prvoligaško zmago v gosteh. In to povsem zasluženo. V Kranj se niso prišli braniti, kljub veliki vročini so pokazali všečno predstavo, tako da so lahko njihovi zvesti navijači gorenjsko prestolnico zapustili zadovoljni.

Gosti so bili že v prvem polčasu nevarnejši. Več so poskušali s streli in imeli več priložnosti. Eno izmed njih so izkoristili v 35. minuti, ko je Nikola Šafarić izvedel prosti strel, žoga je v kazenskem prostoru preletela vse domače branilce in pristala na glavi kapetana Zavrča Sandija Čeha, ki jo je poslal v mrežo. Štajerci bi prednost lahko povečali že nekaj minut pozneje, ko Doris Kelenc ni izkoristil velike napake Edvina Zolića, veselje mu je preprečil vratar Žan Pelko.

Novi prvoligaši so bili v drugem polčasu še nevarnejši, kar je najbrž tudi posledica rdečega kartona Tilena Klemenčiča, ki je moral zaradi grobega prekrška (kljub temu, da je že imel rumen karton, je dobil neposrednega rdečega) v slačilnico že v 59. minuti. Pred tem so Kranjčani drugi polčas začeli spodbudno, Mustafa Nukić se je nekajkrat znašel v ugodnem položaju, toda mreže ni zatresel. Potem ko so ostali brez Klemenčića, pa so domači spet prepustili pobudo gostom, ti so si priigrali številne priložnosti (Kelenc, Josip Golubar..), rezervist Josip Fuček pa je s strelom iz obrata tudi povišal izid na 2:0. Golubar je nato zadel še vratnico in videti je bilo, da je zmagovalec znan.

A Kranjčani se niso predali, v 86. minuti je Nukić z golom še vlil nekaj upanja. V sodnikovem podaljšku je Ajdin Redžić celo še enkrat zatresel mrežo Zavrča, toda sodnik je že pred tem prekinil igro, saj so Kranjčani igrali z roko. Tako je Triglav še drugič letos izgubil na domačem igrišču in je s točko pri repu prvenstvene razpredelnice, Zavrč pa se je prebil kar na drugo mesto.

Nogometaši Triglava bodo v 4. krogu državnega prvenstva v soboto, 2. avgusta, gostovali pri velenjskem Rudarju, Zavrč pa bo že dan prej doma gostil Gorico.