4. krog |  Novo mesto, Portoval Novo mesto |  03.08.2013 ob 18.00

Krka

3 : 0

Sodniki: Perić Dragoslav (glavni sodnik), Praprotnik Jure (1. pomoč), Podobnik Mitja (2. pomoč) , Glažar Roman (4. sodnik)
Delegat: Ponikvar Janko
Št. gledalcev: 600

Prva zmaga Krke

Krka - Domžale 3:0 (1:0)

* Portoval, gledalcev: 400, sodniki: Perić (Kranj), Praprotnik (Ljubljana) in Podobnik (Veliki Gaber).
* Strelci: 1:0 Volarič (14.), Marošević (59.), 3:0 Bešić (64.).
* Krka: Obradović, Vučkić, Volarič (od 58. Košnik), Krcić, Marošević (od 86. Kastrevec), Ihbeisheh, Novosel, Dežmar, Mbognou Thierry, Cvijanović, Bešić (od 79. Kramar).
* Domžale: Vidmar; Janža (od 68. Kovjenić), Zec, Skubic, Kous, Banović, Gorenc Stanković, Pihler, Vuk (od 46. Božović), Požeg Vancaš (od 46. Mijić), Gabrić.
* Rumeni kartoni: Pihler.
* Rdeč karton: Skubic (43.).

Na sploh prvi medsebojni prvoligaški tekmi obeh ekip so morali nogometaši na igrišče v peklenskih razmerah, saj je bila temperatura v Novem mestu kar 39 stopinj Celzija. Že v 2. minuti so prvi zapretili gosti, ko je Drago Gabrić Domžalčanom priboril prosti strel na desni strani polovice Domžal, poslal lep predložek v kazenski prostor, kjer je z glavo streljal Jon Gorenc Stanković. Domači vratar Matko Obradović ni imel težjega dela z obrambo.

Čeprav so imeli Domžalčani večino časa žogo v svoji posesti, so prvi zadeli gostitelji, ki so izkoristili že svojo prvo priložnost na tekmi, ko je po napaki domžalske obrambe v 14. minuti iz protinapada Luka Volarič z lobom premagal gostujočega vratarja Nejca Vidmarja in vpisal svoj prvi gol v prvi ligi. Sodnik Dragoslav Perić je v 23. minuti zaradi neznosne vročine prekinil tekmo, da so se nogometaši lahko na hitro osvežili.

Po prekinitvi so bili gosti še naprej podjetnejši, a premalo učinkoviti v kazenskem prostoru. Na obeh straneh je bilo nekaj zanimivih akcij, Domžalčani so imeli žogo več v svoji posesti, a do izenačenja v prvem polčasu niso prišli. Poleg tega je glavni sodnik v 43. minuti Nejcu Skubicu pokazal neposredni rdeč karton, ker je namerno igral z roko in preprečil obetaven napad domačega nogometaša Josipa Maroševića.

Gosti so morali v drugi polčas z le desetimi igralci; trener Stevan Mojsilović je med odmorom v slačilnici pustil Rudija Požega Vancaša in Gorana Vuka, namesto njiju sta vstopila Miloš Mijić in Draško Božović, na položaj centralnega branilca se je preselil Igor Banović. Gosti so ves čas pritiskali, v 57. minuti pa je zaradi prekrška nad Volaričem rumeni karton prejel Aleks Pihler. Trener domačih je Volariča zamenjal z Anžetom Košnikom, športni direktor Domžal Matej Oražem pa si je prislužil izključitev in je moral zapustiti klop.

Krkaši so po podaji iz avta prišli do strela proti vratom Domžal; po močnem poskusu Košnika je vratar Vidmar žogo odbil predse, kjer pa je bil dobro postavljen Marošević, ki je iz neposredne bližine žogo zabil pod prečko za vodstvo z 2:0. Le pet minut pozneje so domačini povišali na 3:0, ko je domžalska obramba zaspala. Po podaji iz kota je do strela v kazenskem prostoru prišel Adnan Bešić in z močnim strelom v levi spodnji del vrat premagal Vidmarja. Domači so imeli še nekaj priložnosti, razigran je bil Urban Kramar, ki je v igro vstopil v 79. minuti, a je ostalo pri zmagi s 3:0, saj se je Vidmar večkrat izkazal.

Nogometaši Krke bodo v 5. krogu državnega prvenstva v soboto, 10. avgusta, gostovali na Ljudskem vrtu, Domžalčani pa bodo isti dan doma gostili Zavrč.