11. krog |  Kranj, Športni center Kranj |  25.09.2013 ob 16.00

Triglav Kranj

0 : 3

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Kopač Borut (1. pomoč), Podobnik Mitja (2. pomoč) , Arhar Primož (4. sodnik)
Delegat: Kranjec Sandi
Št. gledalcev: 400

Domžale ujele formo

Triglav - Domžale 0:3 (0:1)

* Stadion v športnem centru, gledalcev 350, sodniki: Jug (Tolmin), Kopač (Idrija) in Podobnik (Veliki Gaber).
* Strelci: 0:1 Janža (3.), 0:2 S. Vuk (48.), 0:3 Zec (88.).
* Triglav: Pelko, Šturm (od 50. Šmit), Zolić, Diallo, Klemenčič, Kongnyuy, Pokorn, Redžić, Stojnić (od 50. Krcić), Majcen (od 70. Denkovski), Nukić.
* Domžale: Vidmar, Janža (od 80. Kous), Zec, Korun, Skubic, Požeg-Vancaš, Husmani, Majer, Gabrić (od 72. Jelar), Parker, S. Vuk (od 63. G. Vuk).
* Rumeni kartoni: Redžić; Husmani, Majer, Požeg-Vancaš.
* Rdeč karton: /.

Kranjski nogometaši še naprej ostajajo zgolj pri eni zmagi in zadnjem mestu na lestvici. Tokrat so gostili Domžale, ki so s četrto zmago (in drugo zapored) obdržale priključek z zgornjim delom lestvice.

Kranjčani so se kmalu po začetku tekme znašli v zaostanku. Potem ko je Lamin Diallo storil prekršek nad Rudijem Požeg-Vancašem, je prosti strel s 25 metrov malce z desne strani mojstrsko izvedel Erik Janža, ki je zadel zgornji levi kot vrat Žana Pelka. Minuto pozneje so prvič na tekmi zagrozili tudi domači, na robu kazenskega prostora je do strela prišel Mustafa Nukić, izkazal pa se je Nejc Vidmar.

Na novo razburjenje so gledalci čakali do 18. minute, ko so gosti pričakovali najstrožjo kazen zaradi igranja z roko Jalna Pokorna, vendar se sodniki zanjo niso odločili. Sledilo je novo mirnejše dogajanje na kranjski zelenici, v 35. minuti pa so znova nevarno akcijo izpeljali gostitelji. S strelom z roba kazenskega prostora je streljal Nukić, Vidmar pa je žogo z dobrim posredovanjem odbil v kot. Po njem je z glavo znova sprožil Nukić, vendar meril previsoko.

Že v 48. minuti so gosti podvojili prednost, potem ko je Zeni Husmani s prostega strela na kratko podal do Janže, ta je žogo poslal v kazenski prostor, z nekoliko sreče se je znašla pri Slobodanu Vuku, ki je žogo s pomočjo prečke poslal za Pelkov hrbet. Domači so se skušali približati v 54. minuti, vendar Vidmar ni imel veliko dela s strelom z glavo Dinnyuya Kongnyuya.

Bolj vroče je bilo v 70. minuti, ko je Ajdin Redžić povsem sam z leve strani kazenskega prostora zatresel le zunanji del mreže domžalskih vrat. Končni izid je v 88. minuti postavil Darko Zec. Požeg-Vancaš je izvedel kot, najprej je streljal Žan Majer, a je bil Pelko na mestu, nato pa je Zec žogo le potisnil čez golovo črto za končnih 3:0.

Triglav bo v 12. krogu v soboto gostoval v Zavrču, Domžale pa bodo gostile Gorico.