17. krog |  Kidričevo, Športni park Kidričevo |  12.12.2020 ob 15.00  | Prenos: Planet 2

Aluminij

1 : 1

Bravo

Sodniki: Ponis Roberto (glavni sodnik), Vidali Manuel (1. pomoč), Habibović Adis (2. pomoč) , Antič Mihael (4. sodnik)
Delegat: Germič Dejan
Št. gledalcev: 1

Bravo do točke ob koncu tekme

Aluminij - Bravo 1:1 (0:0)

* Stadion v športnem parku Kidričevo, sodniki: Ponis, Vidali, Habibović.
* Strelca: 1:0 Flakus Bosilj (66.), 1:1 Kidrič (82.).
* Aluminij: Janžekovič, Jakšič, Azemović, Pantalon, Ploj, Kim (od 77. Krefl), Čermak, Matjašič, Prša, Flakus Bosilj (od 90. Maletič), Klepač (od 76. Pečnik).
* Bravo: Vekić, Drkušić, Žinko, Brekalo, Kurtović, Maher (od 81. Žugelj), Ogrinec (od 74. Šego), Španring, Kramarič, Nukić (od 87. Agboji), Kidrič.
* Rumeni kartoni: Prša, Klepač, Kim, Azemović.
* Rdeči karton: /

Aluminij in Bravo sta se še drugič letos razšla z neodločenim izidom 1:1, delitev točk pa povsem ustreza dogodkom na igrišču. Domači so bili sicer nekoliko bližje zmagi, a na koncu tudi na drugi zaporedni domači tekmi niso pobrali polnega izkupička. Oskar Drobne, ki je med tednom na klopi Kidričanov zamenjal Slobodana Gruborja, tako svoje prvoligaško trenersko delo ni začel, kot bi si želel.

Zelenica, ki je bila bolj podobna njivi kot pa nogometnemu igrišču, ni dovoljevala kakovostne predstave. Že pred obračunom se je slutilo, da veliko kombinatorike ne bo, so pa nogometaši vendarle pokazali veliko željo po zmagi, tako da lepih priložnosti na obeh straneh ni manjkalo.

Aluminij je imel v prvem delu dve. V 16. minuti David Flakus Bosilj ni izkoristil lepe podaje Mihaela Klepača, z desne strani je neoviran prišel v kazenski prostor, streljal po tleh, a slabo, vratar Ljubljančanov Igor Vekić je z nogami žogo odbil v kot. V 38. minuti se v gneči pred vrati ni znašel Nemanja Jakšič, potem ko ga je žoga zadela, jo je Vekić še pravočasno odbil, v nadaljevanju akcije pa je Klepač streljal mimo gola.

Pri Bravu sta v prvem delu zagrozila Rok Kidrić, a z njegovim strelom z glavo vratar Luka Janžeković ni imel veliko dela, Luka Žinko pa je v 36. minuti s strelom z velike oddaljenosti od gola zadel prečko.

So pa bili Ljubljančani nevarnejši na začetku drugega dela. Mustafa Nukić je v 52. minuti z desne strani podajal žogo v sredino, Janžekovič jo je odbil, a točno na noge Kidriča, ki pa je slabo reagiral, njegov šibak strel je ubranil Jakšič. V 61. minuti se je Sandi Ogrinec sam znašel pred Janžekovičem, a tudi on streljal preslabo, domači vratar se ni pustil premagati.

Za zgrešeni priložnosti so bili gosti kaznovani v 66. minuti, ko je Emir Azemović preskočil gostujočega branilca, podal pred vrata, kjer jo je pripravljen dočakal Flakus Bosilj in strelom po tleh zatresel mrežo.

Takoj po golu bi Klepač lahko vodstvo povišal, vendar je streljal slabo, v 82. minuti pa je na drugi strani za izenačenje poskrbel Kidrič, ki je bil po podaji Nukića z leve strani najvišji v kazenskem prostoru.

Do konca tekme se je moral Vekić še dvakrat potruditi, da ni prišlo do spremembe izida, brez dela pa ni bil niti Janžekovič.

Aluminij bo v naslednjem krogu gostoval pri Domžalah, Bravo pa bo gostil Olimpijo.