9. krog |  Koper, ŠRC Bonifika |  19.09.2021 ob 17.00  | Prenos: Sportklub 1

Koper

0 : 1

Bravo

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Klančnik Tomaž (1. pomoč), Friš Tadej (2. pomoč) , Borošak Alen (4. sodnik)

KOPER

Koprčani nadaljujejo z zbiranjem zmag. Resda se ne predstavijo vedno v najboljši luči, a jim na koncu vedno uspe vpisati vse tri točke. Nazadnje smo ta scenarij videli ob Kamniški Bistrici, ko je bil radomeljski novinec (končni izid je varljiv) povsem dostojen tekmec vodilni zasedbi lige. To je bil spopad znova neučinkovitih mlinarjev, na drugi strani pa še kako učinkovitih kanarčkov. Ti imajo po osmih krogih s tekmo manj šest točk prednosti pred najbližjim zasledovalcem – Bravom. Prav Šiškarji v nedeljo prihajajo na Obalo. Obe ekipi sta bili med tednom slavili v pokalnem tekmovanju, zdaj pa bosta vajo skušali ponoviti še v prvenstvu. Kdo bo uspešnejši?

Maks Barišič je v zadnjem času eden najbolj razpoloženih članov koprske zasedbe. Dovolj zgovoren je že podatek, da je na petih tekmah šestindvajsetletnik dosegel prav toliko golov. Zadnja dva je statistiki dodal ob Kamniški Bistrici: radomeljsko mrežo je prvič naluknjal v 62. minuti po lepi kombinaciji z Osujijem in Parrisom. Delo je dokončal kakšne četrt ure pozneje s pravim »projektilom«. Nanj ne smejo pozabiti niti tokrat ...

Prav Barišič je bil na delu tudi med tednom, ko je v osmini finala Pokala Pivovarna Union padel Aluminij. Ta je takoj na začetku prek Harisa Kadrića sicer povedel, a je že pred odmorom sledil preobrat: v 30. minuti je Barišičevo podajo izkoristil Kaheem Parris, v 38. se je soigralcu zahvaljeval Matej Palčič. Izid se do konca srečanja ni spremenil in Koper se je v četrtfinalu pridružil preostalim prvoligašem.

BRAVO

Prepoved nastopa: Matija Kavčič

Malo je manjkalo, pa bi v nedeljo popoldne spremljali dvoboj nepremaganih. Koprski niz (ne le tekem brez poraza, ampak zmag) je na tej točki že malo zastrašujoč, četi Dejana Grabića pa je v prejšnjem krogu vendarle zmanjkalo tal pod nogami. Usoden je bil sežanski Tabor na čelu z Dušanom Kosićem. Strateg, ki je pred letom dni do naslova prvakov popeljal Celjane, je želel debitirati z zmago, nebogljenim Šiškarjem pa ni uspelo zaustaviti premešane rdeče-črne zasedbe. Popravni izpit  bo vse prej kot lahek: znova jih čaka pot na zahod, natančneje na Obalo. Se bo teden dni po šišenski končala tudi koprska serija?

Nejevoljni Bravo se je po krstnem porazu znesel nad goriškim drugoligašem. Med strelce sta se eden za drugim (32. in 33. minuta) vpisala Loren Maružin in Sandi Ogrinec. Prvi je spodobno formo kazal pred časom: navdušil je že med poletnimi pripravami, julija je enega zabil Muri, avgusta dva Domžalam, nato pa cel mesec ni izboljšal svoje statistike. Bo Hrvat vendarle začel pogosteje prevzemati odgovornost v napadu?

Zgodovina tokrat ni ne na strani enih ne na strani drugih. Bravo in Koper sta prve uradne medsebojne tekme odigrala v lanski sezoni. Dvakrat sta se razšla z delitvijo točk (obakrat se je končalo brez zadetkov), enkrat je pred svojimi navijači slavil Koper (za zmago z 2:1 sta bila zaslužna Žužek in Vršič), enkrat pa – prav tako na domači travi – Bravo (natančni so bili Maružin, Tučić in Kancilija, Vekić pa je ohranil prazno mrežo).