11. krog |  Celje, Arena Z'dežele |  27.09.2021 ob 17.00  | Prenos: Sportklub 1

2 : 2

CB24 Tabor Sežana

Sodniki: Mertik Bojan (glavni sodnik), Kranjc Tomaž (1. pomoč), Špur Staša (2. pomoč) , Sagrković Asmir (4. sodnik) , Balažič Dejan (5. sodnik) , Borošak Alen (6. sodnik)

Prepoved nastopa: Ester Sokler

Enajsti krog Prve lige Telemach bosta s ponedeljkovo tekmo zaključila kluba, ki sta v aktualni sezoni že zamenjala trenerja. Agron Šalja se je po novem porazu v štajerskem derbiju poslovil od klopi Celja, ki ga je lani popeljal do obstanka med prvoligaši in finale Pokale Pivovarna Union. Vstop v letošnjo sezono je bil v primerjavi z zaključkom prejšnje precej skromnejši. Šest porazov na desetih ligaških preizkušnjah je pomenilo zgolj eno: odhod dosedanjega trenerja. Vodstvo kluba je rešitev našlo v klubu, na trenerski stolček pa posadilo Simona Sešlarja, ki je doslej vodil mladinsko selekcijo grofov. Nekdanjega vezista ognjeni krst čaka v dvoboju s Taborom, s katerim se v knežje mesto vrača Dušan Kosić.

Simon Sešlar, trener NK Celje: "Najboljše zdravilo za vsak poraz je zmaga. Tekma s Taborom je pomembna z vidika, da se v ekipo znova vnese neka pozitivna naravnanost in s to miselnostjo bomo tudi šli v tekmo."

Celjani v Ljudskem vrtu predvsem v prvem polčasu niso bili prepoznavni, kar so Mariborčani kaznovali že v uvodnih minutah. Kljub manjšemu prebujenju v nadaljevanju dvoboja, pa je sledila še individualna napaka in derbi je bil odločen. Grofje lahko navdih iščejo v pokalnem gostovanju v Sežani, ko so si z zmago z izidom 0:2 zagotovili napredovanje v četrtfinale. Pot do zmage je ob koncu prvega polčasa tlakoval Ester Sokler, ki ga iz 2. SNL dobro pozna tudi Sešlar.

Simon Sešlar velja za legendo celjskega kluba, saj je za grofe zbral kar 332 ligaških nastopov in na večni klubski lestvici zaostaja zgolj za Sebastjanom Gobcem. Čeprav kot trener še ni deloval v Prvi ligi Telemach, že premore bogate izkušenje v vlogi stratega. Nekdanji športni direktor Olimpije je doslej vodil Dravinjo, Aluminij, Dravo, Dob, Brežice in Dob, pred meseci pa se je vrnil v rodno mesto. S sinom Svitom, ki je v letošnji sezoni pomemben člen, se bo na zelenici prvič srečal konec novembra.

CB24 TABOR SEŽANA

Dušan Kosić se prvič po tem, ko je po koncu jesenskega dela minulega prvenstva zapustil klop Celja, v knežje mesto vrača kot trener nasprotne ekipe. S Celjani se je kot strateg Tabora že pomeril v Pokalu Pivovarna Union, ko pa so se veselili Štajerci. Primorcem pa gre bolje v Prvi ligi Telemach, na treh ligaških tekmah pod okriljem Ljubljančana pa še niso klonili. Z zmago v dvoboju z Aluminijem so prekinili zmagovalni post na domačem igrišču, ki je trajal vse od aprila, v desetem krogu prvenstva pa so točko odščipnili še državnemu prvaku. Kraševci se lahko po desetih tekmah pohvalijo s 14 točkami, bodo v mestu ob Savinji obogatili svoj izkupiček?

Rodrigue Bongongui je s tremi zadetki zablestel v dvoboju z Aluminijem, na tekmi z Muro pa se je še tretjič to sezono veselil Marko Krivičić. Primorec je mrežo Sobočanov z nekaj sreče zatresel že v tretji minuti igre, a so gostje hitro izničili zaostanek. Nadaljevanje tekme je ponudilo taktično predstavo z malo priložnosti. Bo nekdanji up koprskega kluba nevaren tudi za vrata Celja?

Tabor ima po dvoboju z Muro novo ime na vrhu večne prvoligaške klubske lestvice. Dominik Mihaljević je v prvoligaški konkurenci odigral 68 tekem, eno več od Leona Sevra, ki ga je v desetem krogu prvenstva ujel tudi Marko Ristić. Mihaljević se je na slovenskih zelenicah predstavil v dresu Ilirije, v Sežano pa se je preselil v sezoni 2019/20. Hrvat z natančnim predložkom je doslej dosegel zgolj en zadetek, pohvali pa se lahko z osmimi asistencami.