22. krog |  Sežana, Stadion Rajko Štolfa Sežana |  20.02.2022 ob 13.00  | Prenos: Sportklub 1

CB24 Tabor Sežana

1 : 2

Olimpija Ljubljana

Sodniki: Kajtazović Nejc (glavni sodnik), Brezar Davor (1. pomoč), Kalan Miha (2. pomoč) , Antič Mihael (4. sodnik) , Matković Aleksandar (5. sodnik) , Šmajc David (6. sodnik)
Delegat: Bezjak Dušan
Št. gledalcev: 400

Preobrat Olimpije za zmago v Sežani

CB24 Tabor Sežana - Olimpija 1:2 (1:0)

* Stadion Rajka Štolfe, sodniki: Kajtazović, Brezar, Kalan.
* Strelci: 1:0 Ovsenek (33.), 1:1 Aldair (70.), 1:2 Kvesić (86.).
* CB24 Tabor Sežana: Koprivec, Salkić, Briški, Nemanič, Koderman, Doukoure Grobry, Kryeziu (od 71. Kljun), Ovsenek, Bongongui (od 71. Ndzengue), Monjac (od 90. Komano), Stančič.
* Olimpija: Banić, Pavlović (od 46. Čabraja), Crnomarković, van Bruggen, Boakye, Pilj, Kapun, Ziljkić (od 65. Aldair), Sešlar (od 46. Nukić), Matko (od 79. Kvesić), Prtajin (od 90. Delamea Mlinar).
* Rumeni kartoni: Kryeziu, Monjac; Crnomarković, Sešlar, Kapun, Čabraja.

Tekme v Sežani običajno ne ponudijo veliko nogometnih užitkov, toda tokrat sta ekipi poskrbeli za precej gledljivo predstavo, v kateri so na žalost domačih navijačev kratko potegnili domači. Ti so pogrešali kaznovana Tila Mavretiča in Marka Ristića, Olimpija pa je med drugim igrala brez bolnega Marcela Ratnika. Kljub temu je - po zaslugi zadetka, doseženega neposredno iz kota -, prišla do 12. zmage in vsaj začasno drugega mesta, medtem ko je Tabor ostal predzadnji.

Po dokaj mirnem uvodu je Olimpija prva zagrozila, in sicer je v deseti minuti Almedin Ziljkić žogo poslal malo mimo sežanskih vrat. Štiri minute pozneje je z glavo malce prešibko meril Ivan Prtajin. Ljubljančani so v teh trenutki igrali večino časa na polovici Tabora, ki je zgolj čakal na kakšen protinapad.

V 25. minuti so tudi domači prišli pred tekmečev gol, toda na koncu je Nik Kapun žogo poslal v kot. Štiri minute pozneje pa so imeli gostitelji lepo priložnost, Mateo Monjac pa je na koncu slabo zadel žogo in zgrešil cilj.

Boljšo igro so Kraševci unovčili v 33. minuti. Takrat je eden novincev v ljubljanski ekipi Damian van Bruggen ne dovolj odločno odbil žogo po podaji Vida Kodermana v kazenski prostor, tako da jo je prestregel Žiga Ovsenek in malce z leve z diagonalnim strelom ugnal Ivana Banića za 1:0.

Malce zatem je na drugi strani Prtajin znova prešibko streljal, Monjac in Klemen Nemanič pa sta v 41. in 42. minuti prav tako neuspešno končala akcijo. V 44. minuti pa so imeli Ljubljančani dotlej najlepšo priložnost, Ziljkić pa je z leve za kak decimeter zgrešil cilj. Že v sodniškem dodatku je Banić preprečil povišanje domačega vodstva po novem poskusu Monjaca.

Drugi polčas so spet odločneje odprli Ljubljančani, v 52. minuti so tudi zadeli prek Prtajina, a si je ta po sodniški oceni pomagal s prekrškom. So pa regularno zadeli v 70. minuti. Najprej je Mustafa Nukić sprožil iz prve malce z desne, žoga se je nato odbila od obeh vratnic do Djala Aldairja, ki jo je pospravil v mrežo svojega nekdanjega kluba.

Po golu so zeleno-beli še nekajkrat ogrozili tekmečeva vrata, v 81. minuti je, denimo, prišel Mario Kvesić pred Jana Koprivca, a je ta s pravočasnim startom preprečil Olimpijino vodstvo. A za to je na nenavaden način poskrbel prav Kvesić, potem ko je v 86. minuti zadel neposredno iz kota z leve strani.

Tabor bo v 23. krogu v soboto gostoval v Mariboru, Olimpija pa bo v nedeljo gostila Koper.