23. krog |  Domžale, Športni park Domžale |  26.02.2022 ob 15.00  | Prenos: Sportklub 1

3 : 0

Bravo

Sodniki: Sagrković Asmir (glavni sodnik), Mikača Goran (1. pomoč), Šprah Robert (2. pomoč) , Antič Mihael (4. sodnik) , Jug Matej (5. sodnik) , Vidali Manuel (6. sodnik)

DOMŽALE

Na lestvici Prve lige Telemach so se po prvih spomladanskih preizkušnjah izoblikovale tri skupine klubov. Domžale in Bravo z Muro tvorita zasedbo na sredini ligaške razpredelnice, v sobota pa se bosta tekmeca udarila ob Kamniški Bistrici. Tako Domžalčani kot Ljubljančani v nadaljevanju sezone še ne poznajo poraza, četa Dejana Djuranovića pa je s skalpoma Olimpije in Kopra prvi hit pomladi. Rumena družina bo ta naziv potrjevala v sobotnem popoldnevu, ko bo na domači zelenici gostila žilave Šiškarje. Zasedba iz prestolnice je avgusta iz Domžal odnesla tri točke, so se pa dvakratni državni prvaki oddolžili v Ljubljani, ko so zmago vknjižili z golom Dejana Georgijevića. Srb zaradi poškodbe spomladi še ni zaigral, kljub temu pa se to za zdaj ne pozna na rezultatskem področju.

Alen Jurilj, napadalec NK Domžale: "Tekmi z Olimpijo in Koprom sta bili z naše strani zelo dobri, a sedaj gledamo naprej. Lestvica je precej izenačena. V kratkem času bomo odigrali veliko dvobojev, v igri bo veliko točk, pester razpored pa odpiramo z Bravom. Gre za izjemno zahtevno moštvo, ki se drži svojih smernic. Ne posegajo po večjih spremembah v zasedbi in to se odraža na rezultatih. Letos so najprej po zaostanku z 2:0 uspeli remizirati z Muro, nazadnje pa s 3:0 povsem zasluženo premagali Celje."

Zeni Husmani je bil z dvema goloma osrednji junak zmage na koprski Bonifiki. Dolgoletni vezist rumenih je v 33. minuti silovito in natančno udaril z roba kazenskega prostora, v deseti minuti nadaljevanja srečanja pa je izkoristil še podajo Svena Šoštariča Kariča pred domača vrata. Tudi Mariborčan je prikazal odlično predstavo, kar velja tudi za Benjamina Markuša. Drugi najmlajši član začetne enajsterice je teden sklenil z dvema podajama in zadetkom.

Markuš je bil z 21 leti drugi najmlajši član enajsterice, ki je pričela tekmo v Kopru, še mlajši pa je Mitja Ilenič. Najstnik iz Tribuč pri Črnomlju je konec prejšnjega leta dopolnil 17 let, kljub mladosti pa je ob desni stranski črti že opozoril nase. Nekdanji up Bele krajine sicer ni najmlajši nogometaš, ki je v letošnji sezoni zaigral na prvoligaških zelenicah. Zamejski Slovenec Herve Mattia Gotter je 24. oktobra v dresu Tabora debitiral na tekmi z Mariborom, ko je bil star 16 let, 11 mesecev in 16 dni. Ilenič se je na prvoligaških zelenicah predstavil na prvi spomladanski preizkušnji, ob debiju pa sta bila jeseni nekaj dni mlajša še Anel Zulić (Radomlje) in Rok Schaubach (Aluminij).

BRAVO

Nogometaši Brava so po točki v Fazaneriji, kjer so se v končnici obračuna vrnili po zaostanku dveh zadetkov, mero vzeli še Celjanom. Ljubljančani so prvič v aktualni sezoni v mrežo nasprotnika pospravili več kot dve žogi, Renato Josipović pa je še šestič zaklenil svoja vrata. Bravo je z novo zmago ostal na četrtem mestu, točko pred Muro, ne glede na razplet gostovanja v Domžalah pa bo ostal pred sobonimi gostitelji. Zasedba iz Šiške bo ob Kamniški Bistrici napadala deseto zmago sezone, s katero bi se lahko približala vsaj enemu od trojice klubov na vrhu lestvice. Olimpija in Koper bosta v nedeljo odigrala medsebojno srečanje. Kot že zapisano, je zadnje spopad Domžal in Brava pripadel dvakratnim državnim prvakom, Ljubljančani pa so se veselili v Domžalah. Dvakrat je zadel Loren Maružin.

Almin Kurtović, vezist NK Bravo: "V vsako tekmo gremo samozavestni. Ekipa ve, kako bomo prišli do zmage. Poznamo naše osnove in cilji, ki jih skušamo najboljše izjavati. Upamo, da bomo potem prišli do zmage."

Maružin je pred dnevi potrdil zmago v spopadu s Celjani in se tako na najlepši način vrnil na zelenici po bolezni, zaradi katere je izpustil gostovanje v Murski Soboti. Hrvat je v igro vstopil v nadaljevanju tekme, že pred tem pa je mrežo bivšega kluba dvakrat zatresel Gregor Bajde. Nekdanji nogometaš Celja in Maribora je bil manjši dolžnik jesenskega dela prvenstva, saj se je na 14 tekmah med strelce vpisal zgolj enkrat. Se lahko spomladi približa številkam iz sezone 2015/16, v kateri je blestel s 13 ligaškimi goli?

Bravo bi glede na rezultat dobil tako prvi kot drugi polčas dvoboja s Celjani, razčlenitev časovnega obdobja ligaških tekem pa razkriva, da bi ekipa Dejana Grabića zasedala vrh lestvice, če bi beležili zgolj rezultat drugega polčasa. Bravo bi zbral 40 točk, kar sedem več kot Mura in Domžale, še dve dodatni točki pa bi zaostajala Maribor in Olimpija. Če pa bi se tekme končale po prvih 45 minutah, pa bi Bravo s 25 točkami zasedal sedmo mesto.