11. krog |  Domžale, Športni park Domžale |  24.09.2016 ob 18.15  | Prenos: Siol TV 501 in tvin.si

5 : 0

Krško

Sodniki: Borošak Alen (glavni sodnik), Ul Bojan (1. pomoč), Friš Tadej (2. pomoč) , Mežnar Tadej (4. sodnik)
Delegat: Knafelc Borut
Št. gledalcev: 600

Domžalčani očitno ujeli strelsko formo

Domžale - Krško 5:0 (3:0)

* Športni park, gledalcev 600, sodniki: Borošak (Spodnji Duplek), Ul (Maribor) in Friš (Sladki Vrh).
* Strelci: 1:0 Alvir (3.), 2:0 Repas (25.), 3:0 Vuk (28.), 4:0 Vuk (53.), 5:0 Matjašič (64.).
* Domžale: Milić, Vuk, Matjašič (od 73. Volarič), Repas (od 62. Bratanović), Širok, Halilović, Horvat, Dobrovoljc, Balkovec, Žinko, Alvir (od 56. Majer).
* Krško: Zalokar, Špiler, Kramarić, Jurečič (od 46. Dangubić), Čeh, Dušak, Mensah (od 86. Vokić), Vuklišević, Drnovšek (od 46. Šturm), Pavič, Pušaver.
* Rumeni kartoni: Repas, Širok; Jurečič, Šturm.

Čeprav so se Krčani z zadnjega gostovanja v Domžalah vrnili z zmago, pa so bili tokrat daleč od nje. Domači nogometaši so prevladovali in tekmo odločili že v prvem polčasu. To je bila njihova tretja zmaga v zadnjih štirih tekmah, s katero ostajajo v stiku z vodilnima Olimpijo in Mariborom. Za Krško pa je to tretji poraz na zadnjih štirih obračunih v tej sezoni, na sedmem mestu jih lahko prehiti Rudar.

Domžalčani so podobno kot v prejšnjem krogu proti Radomljam tekmo v svoj prid odločili že v prve pol ure, ko so zadeli kar trikrat. Že v drugi minuti je Slobodan Vuk s strelom z glavo zatresel prečko, le malce zatem pa je Marko Alvir domače povedel v vodstvo. Jure Matjašič je podal v kazenski prostor, Vuk je žogo prepustil Alvirju, ki je zadel z osmih metrov.

Premoč domačih je znova pripeljala do zadetka. V 25. minuti se je med strelce vpisal Jan Repas, ki je opazil, da Marko Zalokar stoji preveč stran od svojih vrat, ter zadel z lobom. Tri minute pozneje je bilo že 3:0, Repas je podal na vrh kazenskega prostora do Vuka, ki se je otresel svojega čuvaja in z roba kazenskega prostora zadel spodnji desni kot vrat gostov, ki v prvem delu niso sprožili niti enega strela.

Agonija gostov se je nadaljevala tudi v drugem polčasu, ko so razpoloženi izbranci Simona Rožmana še oplemenitili svojo prednost. V 53. minuti je drugič na tekmi zadel Vuk, ko je pred vrati preusmeril žogo v mrežo po Repasovem poskusu. Devet minut pozneje je Matjašič zadel že za 5:0, ko je z roba kazenskega prostora zadel levi zgornji kot vrat Krškega. To je bil tretji zadetek Matjašiča na tretji tekmi v domžalskem dresu.

Malce pozneje so eno redkih priložnosti zapravili tudi gosti, ko je Dejan Milić obranil nevaren, diagonalen poskus z leve strani Ibrahima Arafata Mensaha. Na drugi strani je v 82. minuti z glavo nevarno streljal Elvis Bratanović, žoga je oplazila prečko, nato pa sta za krško sprožila še Filip Dangubić in Tim Čeh, toda oba neuspešno.

Domžalčani bodo v 12. krogu v soboto gostovali v Mariboru, Krčani pa bodo dan pozneje gostili Olimpijo.