27. krog |  Kidričevo, Športni park Aluminij |  02.04.2017 ob 16.00  | Prenos: Kanal A

Aluminij

2 : 1

Olimpija

Sodniki: Perić Dragoslav (glavni sodnik), Klančnik Tomaž (1. pomoč), Ajdovec Rafael (2. pomoč) , Žunič Matej (4. sodnik) , Borošak Alen (5. sodnik) , Tkalčič Bojan (6. sodnik)
Delegat: Močnik Vlado
Št. gledalcev: 800

Preobrat Aluminija za nov poraz Olimpije

Aluminij - Olimpija 2:1 (0:1)

* Športni park Kidričevo, gledalcev 800, sodniki: Perić (Kranj), Klančnik (Slovenj Gradec), Ajdovec (Kranj).
* Strelci: 0:1 Benko (39.), 1:1 Kramer (77.), 2:1 Škoflek (83.).
* Aluminij: Janžeković, Turkalj, Tahiraj (od 80. Muminović), Kocić, Damiš, Mensah, Krajnc (od 67. Škoflek), Jakšić, Kramer (od 90. Panadić), Vrbanec, Bizjak.
* Olimpija: Vodišek, Klinar, Štiglec, Mitrović, Bajrić (od 63. Kapun), Alves, Ilić (od 86. Cretu), Wobay, Kirm, Avramovski (od 70. Abass), Benko.
* Rumeni kartoni: Bizjak, Tahiraj, Kramer; Alves, Bajrić, Klinar.

Nogometaši iz Kidričevega so natrosili dodatno sol na vse večjo odprto rano Ljubljančanov, ki so tudi na šesti tekmi spomladanskega dela državnega prvenstva ostali praznih rok. Državni prvak iz slovenske prestolnice je po neodločenem izidu proti Kopru doživel že peti poraz, po Mariboru, Rudarju, Domžalah in Gorici ga je na kolena položil še predzadnji Aluminij, ki je dosegel sedmo zmago v tej sezoni in se po nepopolnem krogu osmouvrščenemu Rudarju približal na točko.

Olimpija je prevladovala v prvi polovici tekme, že po pičlih tridesetih sekundah pa se je Leon Benko znašel v lepi priložnosti, a je s 16 metrov streljal visoko čez vrata. Ljubljančani so imeli v nadaljevanju jalovo premoč na igrišču, konkretnih akcij pa v uvodnih tridesetih minutah niso izpeljali. Obrambno naravnani Kidričani so se pomaknili na svojo polovico igrišča in priložnosti iskali v bliskovitih nasprotnih napadih. Zelo nevarnega so izpeljali v 25. minuti, ko je po levi strani prodrl Lovro Bizjak, njegov predložek do Francesca Tahiraja pa je Dino Štiglec v zadnjem trenutku izbil v kot.

Izbranci gostujočega trenerja Marijana Pušnika so bili veliko bolj konkretnejši v zadnjih petnajstih minutah prvega dela. V 30. minuti se Andraž Kirm znašel povsem sam pred vrati Aluminija, njegov poskus pa je bravurozno zaustavil vratar Luka Janžeković, ki se je izkazal tudi pet minut kasneje po strelu Benka z 18 metrov. V 39. minuti pa je bil Janžeković nemočen, saj so se Ljubljančani izognili prepovedanemu položaju, po asistenci Kirma pa je Benko iz neposredne bližine zadel za vodstvo z 1:0.

Gostitelji so spodbudno začeli drugi polčas in si takoj priigrala obetavno akcijo, poskus Tahiraja z nekoliko leve strani pa je zletel mimo desnih ljubljanskih vrat. V nadaljevanju so bili gostitelji več pri žogi in skušali doseči vsaj izenačujoči zadetek, a se jim namera sprva ni posrečila, saj je bila ljubljanska obramba vselej na mestu. Tako je bilo do 77. minute, ko so gostitelji izpeljali hiter (pol)protinapad: po levi strani je prodrl Bizjak, "eksekutor" pa je bil Blaž Kramer. A gostitelji se s tem niso zadovoljili, šest minut kasneje so dosegli še zmagoviti gol, gostujočega vratarja Roka Vodiška pa je z močnim strelom z roba kazenskega prostora ukanil "rezervist" Žiga Škoflek.

Aluminij bo v prihodnjem krogu gostil Gorico, Olimpija pa bo gostovala v Celju. Obe tekmi bosta v nedeljo, 9. aprila. Ljubljanska ekipa bo pred tem v sredo, 5. aprila, gostila Maribor na prvi polfinalni tekmi za pokal Slovenije.