32. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  06.05.2017 ob 20.15  | Prenos: Kanal A

2 : 2

Sodniki: Ponis Roberto (glavni sodnik), Pospeh Tomislav (1. pomoč), Vojska Matej (2. pomoč) , Bukovec Miran (4. sodnik)
Delegat: Rajh Jožef
Št. gledalcev: 6000

Maribor spet prvak Slovenije

Maribor - Gorica 2:2 (0:1)

* Ljudski vrt, gledalcev 8500, sodniki: Ponis (Koper), Pospeh (Litija), Vojska (Dob).
* Strelci: 0:1 Žigon (35.), 1:1 Novaković (52.), 1:2 Osuji (73.), 2:2 Novaković (87.).
* Maribor: Handanović, Palčič, Šuler, Defendi (od 50. Rajčević), Viler, Vrhovec, Pihler (od 46. Ahmedi), Hotić (od 77. Bohar), Tavares, Novaković, Zahović.
* Gorica: Sorčan, Curk (od 89. Jogan), Kavčič, Boben, Škarabot, Kolenc, Grudina (od 80. Humar), Osuji, Kapić, Žigon, Filipović (od 83. Nagode).
* Rumeni kartoni: Zahović, Viler; Filipović.
* Rdeč karton: /.

Mariborčani so si že pred današnjo tekmo zagotovili 14. naslov državnih prvakov, saj so Domžale izgubile na gostovanju pri Kopru z 0:3, tako da vijoličastih štiri kroge pred koncem na vrhu ne more ogroziti nihče. Naslov prvaka se je tako po letu dni premora, lani je naslov osvojila Olimpija, vrnil v Ljudski vrt.

V peti minuti so prvi nevarno zapretili novi državni prvaki, ko je Matej Palčič poslal predložek v kazenski prostor do Marcosa Tavaresa, ki pa je z glavo meril preko gola. Vijoličasti so bili spet nevarni šest minut kasneje, ko sta kombinirala Milivoje Novaković in Tavares, a so goriški branilci dobro posredovali. Po izvajanju kota je z najvišjim skokom poskusil še Marko Šuler, a tudi on meril čez vrata. V 16. minuti so nezbranost mariborskih branilcev skorajda izkoristili Goričani, a je Mitja Viler še pravočasno posredoval in podal Jasminu Handanoviću v roke.

Novo obetavno akcijo so imeli Mariborčani v 25. minuti, a Novaković, ki je danes osvojil prvi naslov državnega prvaka v karieri, ni ujel lepe Palčičeve podaje. V 29. minuti je Blaž Vrhovec na robu kazenskega prostora narobe posredoval, glavni sodnik Roberto Ponis pa je dosodil prosti strel, vendar gostje priložnosti s strelom Jake Kolenca niso znali izkoristiti, Handanović je žogo dobil naravnost v roke. Goričani so bili spet nevarni v 33. minuti, ko je z močnim strelom od daleč poskusil Rifet Kapić, a je žoga letela mimo desne vratnice mariborskega gola. Goričani so svoj nalet kronali v 35. minuti, ko je Dejan Žigon zatresel mrežo vijoličastih. Kapić je podal, Žigon pa lepo sprejel žogo in nameril v polno.

Drugi polčas so bolje začeli gostje, Andrija Filipović je v 47. minuti tako kot v prvem polčasu tudi v drugem od daleč diagonalno meril mimo vratnice Jasmina Handanovića. Maribor je v 52. minuti preko Novakovića izenačil, ko je z glavo po lepi podaji Palčiča premagal gostujočega vratarja Grego Sorčana. V 67. minuti je z novo močno diagonalno žogo poskusil Filipović, a spet meril malo premalo natančno. Bede Amarachi Osuji je v 73. minuti goste popeljal v novo vodstvo. Strelec prvega gola Žigon je podal, Osuji pa je lepo presenetil zmedene mariborske branilce.

V zadnjih minutah tekme so domači le izenačili. Četrti mariborski kot je v 87. minuti izvajal Valon Ahmedi, žogo je nekje na petih metrih pred goriškimi vrati sprejel Novaković in še drugič na tekmi premagal Sorčana za izenačenje. Tik pred koncem je poskusil še Zahović, a meril čez gol. Viole se niso izneverile svoji tradiciji in so ob zadnjem sodnikovem žvižgu preskočile ograjo in začele proslavljati nov naslov.

Maribor bo prihodnjo nedeljo v 33. krogu gostoval v Kidričevem pri Aluminiju, Gorica pa bo dan prej gostila velenjski Rudar.